Rozwój metodologiczny (grupa przygotowawcza) na temat: Rekreacja sportowa w grupie przygotowawczej „Fajnie jest chodzić razem

Natalia Krawcowa
Scenariusz kultury fizycznej w grupie przygotowawczej „Pomocnicy mamy”

Cel: Zapewnienie dzieciom radości z wzajemnej interakcji podczas gier motorowych.

Zadania: -Rozwijanie umiejętności wykonywania działań zbiorowych.

Rozwijanie u dzieci koordynacji i zręczności ruchów z przedmiotami, szybkości reakcji, wytrzymałości, orientacji w przestrzeni.

Doskonalenie umiejętności współdziałania podczas wykonywania ćwiczeń gry i sztafet.

Kontynuuj zaszczepianie w dzieciach miłości i szacunku do rodziny.

Sprzęt:

1 część. Dzieci wchodzą do pokoju. Brzmi muzyka.

prezenter: -Wszystko się obudziło ze snu, wszystko kwitnie, przyszło.... (wiosna)

Jakie znasz oznaki wiosny?

Dzieci: Śnieg topnieje, ptaki przylatują, słońce zaczyna się nagrzewać, robi się ciepło.

prezenter: A wiosną obchodzimy święto wszystkich kobiet, i to święto się nazywa "Międzynarodowy Dzień Kobiet", „8 marca” W tym dniu gratulujemy matkom, babciom, siostrom wakacji.

Największą radością wszystkich Mam jesteście Wy!

Wasze matki, musicie zawsze kochać i nie denerwować się,

i zawsze oni pomóc!

A dzisiaj zebraliśmy się, aby upewnić się, kim jesteś, świetnie pomocnicy matki!

Najpierw zróbmy rozgrzewkę.

Normalne chodzenie jeden po drugim, kolumna to strumień. Po prostu rozmroził się i powoli płynął.

Chodzenie z wysokimi kolanami. Przechodzimy przez strumień i podnosimy nogi wyżej.

Chodzenie na palcach. Aby jednak przejść przez strumień, stanęli na palcach i szybko przeszli przez wodę.

Bieganie z wężem m/y obiektów. Słońce coraz mocniej grzeje, a śnieg szybko topnieje. Nasz strumień jest szybszy

Wszystko przyspiesza. Biegnie, omijając przeszkody na drodze. Jak wąż wijący się, chcący ruszyć do przodu.

Ćwiczenia oddechowe. Znaleźliśmy polanę, zostaliśmy pierwiosnkami.

Wyszliśmy spod śniegu i od razu zakochaliśmy się w słońcu.

I. p. - kucanie, ręce przed klatką piersiową.

1 - 2 - wstań, podnieś ręce do góry, rozciągnij - wdech;

3-4 - i. p., - wydech z wymową "Oh!".

2 część. Przekaźniki.

prezenter: Jesteśmy gotowi na trening. Zacznijmy.

P/gra „Kto jest szybszy”

Wlać kulki w dwóch kolorach na środek sali. Podczas gdy gra na tamburynie, dzieci biegają, tamburyn przestaje grać, każdy podnosi jedną kulkę dowolnego koloru i podnosi ręce do góry.

opiekun: Cóż, ty i podzieleni na dwie drużyny. Chłopaki, którzy mają w ręku niebieską piłkę, stoją w kolumnie po prawej stronie, a czerwona po lewej.

Zespół „Babci asystenci» i zespół « Pomocnicy mamy»

Przejdźmy do zawodów.

1.„Odwieś chusteczki”

Przed każdą drużyną rozciągnięta jest lina oraz znajduje się miska z chusteczkami i spinaczami do bielizny. Dzieci po kolei biorą ją, wchodzą do tunelu, podbiegają do liny, wyjmują z miski jedną chusteczkę i przypinają ją spinaczem, po czym również wracają do drużyny.

2.„Zabawni kucharze”

Przed każdą drużyną układane są mieszanki warzyw i owoców. Jedna drużyna musi ugotować kompot, druga zupę. Ale na zewnątrz pada deszcz, trzeba pokonać wyboje "ogród". Weź potrzebne warzywo lub owoc i wróć z nim do drużyny, włóż na patelnię, przekaż pałeczkę kolejnemu. Kto wykona zadanie szybciej i poprawniej.

3. Gra "pytanie odpowiedź"

Prowadzący. A teraz sugeruję, żebyś zrobił sobie przerwę i zagrał w grę "pytanie odpowiedź". Nazwę przedmiot, a Ty szybko odpowiesz, kto w rodzinie najczęściej korzysta z tego przedmiotu.

Więc zaczęliśmy: sofa, miotła, telewizor, druty, piłka, zabawki, telefon, naczynia, magnetofon, fotel, gazeta, pralka, żelazko, komputer.

4. « Pomocnicy»

Piłki na zewnątrz "suchy basen" rozrzucone po pokoju. Każdy gracz za pomocą miotły zamiata jedną piłkę do swojej obręczy. Kto szybciej zmiata wszystkie piłki.

5.„Zbierz zabawki”

Naprzeciwko każdej drużyny znajdują się obręcze z zabawkami. Pierwsi gracze mają koszyki dla dzieci. Na sygnał podbiegają do pierwszej obręczy, siadają, wyjmują zabawkę z obręczy, następnie czołgają się pod łukiem i przekazują kosz kolejnemu graczowi.

3 część. Finał.

6.„Fashionistka”

Jedna dziewczyna na drużynę „Fashionistki”, każda drużyna ubiera się sama „Fashionistka” (Elementy kostiumu, koraliki, kapelusz, torebka itp.)

Dzieci tworzą krąg, gra muzyka taneczna, „Fashionistki” w środku okręgu. Wszyscy tańczą radośnie.

opiekun: - Na tym nasz wychowanie fizyczne dobiegło końca! Dobra robota chłopaki, będziecie niesamowici asystentki matek i babć!

Powiązane publikacje:

„Pomocnicy mamy” Zabawa z okazji Dnia Matki w grupie środkowej„Pomocnicy Mamy” (rozrywka z okazji Dnia Matki w grupie środkowej) Cel: interakcja i współpraca na tle życzliwości.

„Pomocnicy mamy” Scenariusz wakacji „Dzień Matki” dla dzieci z grupy średniej Scenariusz wakacji „Dzień Matki” dla dzieci z grupy średniej. „Pomocnicy mamy” Cel: interakcja i współpraca na tle życzliwości.

Scenariusz kultury fizycznej podczas spaceru „Zimowa rozrywka” w grupie przygotowawczej PODSUMOWANIE kultury fizycznej wypoczynku na spacerze „ZIMOWA ROZRYWKA” w grupie przygotowawczej Zadania: Udoskonalenie umiejętności biegania ze zmianami.

Streszczenie GCD w młodszej grupie na temat rozwoju mowy „Pomocnicy mamy” Cel opanowania proponowanego materiału

Scenariusz rozrywki sportowej „Dzień Sportu”
dla grupy przygotowawczej.

Cel: promocja zdrowego stylu życia.
Zadania:
- stworzyć świąteczny nastrój;
- angażowanie się w wychowanie fizyczne i sport;
- utrwalenie zasad i umiejętności motorycznych w grach, zawodach i sztafetach;

Rozwijaj aktywność ruchową dzieci;

Materiały:

Magnetofon i nagrania „Bohaterowie sportu”, „Promienne słońce”, „Kolorowa gra”;

Rakiety;

plastikowe kulki;

Przebieg wakacji.

Do piosenki „Bohaterowie sportu” dzieci spacerują po boisku sportowym. Ustawiają się w kolejce.

Wedy. Wakacje sportowe z dumą

Wchodzi w swoje.

Słońce życzliwego uśmiechu

Spotyka swoje dzieci.

Ze sportem zawsze w drodze.

Jesteśmy odważni, silni i zręczni

Zawsze musisz być z przodu.

Dziś odbędzie się święto sportu „Dzień Sportu”. Uczestnicy rywalizować będą w szybkości, sile i zwinności. Lubisz sporty? Dlaczego warto uprawiać sport?

1. reb. Hartuj swoje młode ciało

Osiągaj wielkie wysokości.

Odwagi i woli kultywowania w sobie

Sport nam pomoże.

2. reb. Ćwiczyliśmy

Stać się żelaznym ciałem

I tak w zdrowym ciele

Mięśnie stwardniały.

Zanim przystąpimy do zawodów, zrobimy rozgrzewkę. (Jak pokazał nauczyciel piosenki „The Radiant Sun”)

Mieliśmy dobry trening. A teraz na mój sygnał zajmijcie się pierwszą, drugą, w ten sposób zostaniemy podzieleni na dwie drużyny.

1 przekaźnik. "Kopnij piłkę"

Każda drużyna otrzymuje jedną piłkę, na sygnał uczestnicy podchodzą do punktu orientacyjnego, uderzają piłkę w ziemię, wracają, podają piłkę następnemu uczestnikowi.

2 przekaźnik. „Kto jest szybszy”

Pierwsi uczestnicy na sygnał biegną na przeciwną stronę, na której znajduje się jedna piłka. Ten, któremu jako pierwszemu uda się przejąć piłkę, przynosi drużynie punkt. Następnie biegnie następna para.

3 zadanie. „Odgadnij zagadkę”. Za poprawną odpowiedź zespół otrzymuje punkt.

Przekręcam go ręką
I na szyi i nodze,
I kręcę się w pasie,
A nie chcę upaść.

(obręcz)

Trybuny się cieszą, wszyscy jesteśmy szczęśliwi.
Rodzimi sportowcy przechodzą tak blisko!
Tylko najlepsi stoją na piedestale.
Nagradzany tylko dla najlepszych sportowców...
(medale)

4 przekaźnik. "Uderzyć w cel"

Na linii startu w koszu znajdują się małe piłki, po przeciwnej stronie leży obręcz, na sygnał członkowie drużyny pobierają piłkę pojedynczo i próbują wbić ją do obręczy.

5 przekaźników. "Długi skok"

Pierwsi uczestnicy wykonują skok do przodu i pozostają w miejscu, do którego skoczyli, drudzy uczestnicy podchodzą do nich i również podskakują do przodu. Zespół, którego ostatni członek będzie następny, wygrywa.

6 przekaźnik. „Tenis” Z rakietą i piłką tenisową. Na sygnał dziecko z rakietą podbiega do stojaka, obiega go i wraca. Podaje rakietę i piłkę następnemu uczestnikowi itp.

Nasz dzień sportu dobiegł końca.

Sport czyni cuda

Sport otwiera wszystkie bramy

Jeśli uprawiasz sport

Wiele w życiu osiągniesz

Dziękuję wszystkim za udział.

Dobrze, że dzisiaj w tych konkursach zwyciężyła przyjaźń! Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami.
Wyjdź i zatańcz! Rozbrzmiewa piosenka „Kolorowa gra”.

Wrzesień.

„Wróżka Letnica”

Cel:

  • stworzyć wesoły, świąteczny nastrój;
  • ćwicz chodzenie po kłodzie, rozwijaj zmysł równowagi;
  • ćwiczenia we wspinaniu się po przedmiotach;
  • kształtować u dzieci umiejętność naśladowania ruchów ptaków, kultywować odwagę, determinację podczas wykonywania ruchów;
  • naucz się wykonywać ćwiczenia oddechowe.

Kurs rekreacyjny

Dźwięk śpiewu ptaków. Na salę wchodzą dzieci z wychowania fizycznego.

Pedagog: Kochani spójrzcie jak wyjątkowo piękna jest nasza sala, choć na zewnątrz pada deszcz i jest wilgotno. A nasza sala jest bajeczna, elegancka. Za oknem jesień - drzewa już zrzuciły ubrania, a u nas cuda.

Dzieci oglądają korytarz, spacerują między kwiatami (zwykły krok); wstań, zbadaj ptaki (chodzenie na palcach); pachnące kwiaty (przysiad).

Wróżka Letnitsa. Drodzy chłopcy i dziewczęta, jestem wspaniałą Letnią Wróżką. Zawsze miło cię poznać. W jesienną deszczową pogodę zawsze mnie pamiętają - bajeczną Wróżkę Letnitsę. Bardzo chciałbym być z Tobą, ale nie mogę, ale zostawiłem Ci letnią łąkę. Skacz, biegaj, baw się, na łące zrobi się ciepło, jak latem.

Pedagog: Cóż za uważna bajka. Dziękuję za umożliwienie mi spędzenia lata. Bawmy się, spacerujmy wokół kwiatów.

Ręka w rękę idziemy w wężu (20-25 s).

Biegnący wąż między kwiatami 25-30 s (powtórz 2 razy).

Dzieci idą do nauczyciela (mówi).

Idziemy przez łąkę

Zaśpiewajmy naszą sportową piosenkę.

Chcemy być piękne i odważne

Spieszymy się po zdrowie, spieszymy się.

W trakcie ruchu nauczyciel prowadzi dzieci do kłody.

Pedagog: Silny wiatr złamał drzewo.

Dzieci naśladują ruch wiatru: przechyla się w prawo, w lewo (4-5 razy).

Co tam jest pod drzewem? Usiadłem, spojrzałem (4-5 razy).

Skaczmy wokół drzewa (20 s).

Pod drzewkiem jest runo, będziemy w nie dmuchać (wykonując ćwiczenie oddechowe „dmuchać w runo”)

Pedagog: A teraz chodźmy po drzewie normalnym krokiem, z rękami na boki lub na pasku (2 razy). Wspinamy się na nią w wygodny sposób (2 3 razy).

Gra mobilna „Kto jest cichszy”

Dzieci chodzą na palcach, aby nie przeszkadzać ptakom, wąchają kwiaty (ćwiczenie oddechowe). Wykonując to ćwiczenie, dzieci wykonują ruchy naśladowcze: pochylają się, dotykają określonego kwiatu, wkładają kwiaty do dłoni.

Pedagog: (mówi). Będziemy powąchać kwiat, podziwiać go, złożyć kwiaty w bukiet.

Dzieci żegnają się i wychodzą.

Październik.

Wypoczynek kultury fizycznej dla dzieci z grupy przygotowawczej

„Jesienne święta”

Cel.

Popraw podstawowe rodzaje ruchów. Aby rozwinąć świadome podejście do działań motorycznych, umiejętność samokontroli podczas wykonywania ruchów.

Kontynuuj poszerzanie wiedzy dzieci na temat rosyjskich tradycji ludowych. Połóż podwaliny pod kulturę świąt. Rozwijaj umiejętność pracy w zespole.

Rozwiń pomysły na temat sezonowych zmian w przyrodzie, utrwal ludowe znaki dotyczące jesieni.

Materiał. Czerwone paski dla chłopców, opaski dla dziewcząt. Piłki gumowe duże - 2, warzywa gumowe - 2 komplety, 2 komplety obrazków dzielonych (grzyby, liście, krążki serso, obręcze małe - 2, worki z piaskiem (400g) - według ilości uczestników, kosze - 2. Magnetofon, płyta CD -dysk Nagrodą jest kosz jabłek dla wszystkich uczestników.

Kurs rekreacyjny.

Sala gimnastyczna jest odświętnie udekorowana kolorowymi liśćmi i balonami. Na ścianie napis: „Witaj jesień”. Grają melodie ludowe. Dzieci wchodzą w strojach sportowych z elementami zdobnictwa ludowego (chłopcy mają czerwone pasy, dziewczęta opaski) i ustawiają się w pozycjach wyjściowych.

Prowadzący. Październik pełza po ścieżkach

Kroczy cicho po słońcu.

Grzyby i jagody w koszu.

A wrzesień przesyła pozdrowienia!

Spełni wolę jesieni -

Pokoloruj pole, łąkę i las.

I napełnij świat pięknem!

I zapraszam do Krainy Czarów!

Dziecko. Liście opadły

Ptaki zniknęły

Wszystko co zakwitło

Czaił się w niesławie.

Burrows są zajęci

Kontrowersje zamarły

Płoty o poranku zamarznięte...

Co jest takiego słodkiego w tym czasie

Serce października, które nas ściska!

Prowadzący. W październiku, po żniwach i zakończeniu wszelkich prac polowych, naród rosyjski od czasów starożytnych urządzał święto dożynek – Oseniny. Kontynuując zwyczaje narodu rosyjskiego, zapraszam na jesienne uroczystości.

Rozbrzmiewa muzyka, nadchodzi październik.

Październik. Witajcie przyjaciele! Jestem październikiem, środkowym synem jesieni. Słyszałem, że jedziesz do Ozenin - na dożynki. Cieszę się, że znasz i szanujesz rosyjskie tradycje ludowe. Chciałbym wiedzieć, jakie plony zebraliście w tym roku. Proszę wszystkich, aby usiedli w kręgu.

Gra „Nazwij warzywo, jagodę, owoc”.

Dzieci stoją w kręgu, pośrodku z piłką październikową. Rzuca piłkę dowolnemu dziecku i mówi: „Warzywo”. Dziecko po złapaniu piłki szybko wymienia znajome warzywo. Jeśli powie: „Jagoda”, dziecko powinno nazwać jagodę.

Październik. Zebrano bogate żniwo, co oznacza, że ​​​​wszystko jest w porządku. Możemy kontynuować wakacje. A co za wakacje bez zabawnych konkursów! Sugeruję podział na dwa zespoły. W mojej piersi ukryte były dwa pocięte na kawałki obrazy. Każdy z Was zajmie jedną część obrazka. Twoje zadanie: jak najszybciej podzielić się na zespoły według koloru obrazka, złożyć obrazek i wymyślić nazwę dla swojego zespołu zgodnie z obrazkiem. Kto jest szybszy!

1 konkurs „Zbierz zdjęcie”.

Zdjęcia: grzyby, liście. Zespół, który jako pierwszy wykona zadanie, otrzymuje punkt w postaci grzyba lub liścia (w zależności od nazwy drużyny).

Październik. Świetnie sobie poradziłeś z pierwszym. A teraz czas pokazać Wam jak pracowaliście w ogrodzie.

II konkurs „Sadzenie i zbiór”.

Pierwszy uczestnik „sadzi warzywa w dołach” (w krążkach): marchewkę, kapustę, cebulę itp. Biega wokół końcowego stożka i wracając podaje drugiemu wiadro. Drugi zbiera warzywa w wiadrze.

III konkurs „Przewieź torby na ciężarówce”.

Pierwszy uczestnik w pozycji „pająka” (na czworakach, brzuchem do góry) z torbą na brzuchu czołga się do obręczy, wkłada torbę do obręczy, biegnie z powrotem, podaje pałeczkę.

IV konkurs „Zbieraj jabłka”.

Zwoływane są 2 osoby z każdego zespołu. Wrzucanie małych piłek do kosza.

5 konkurs „Wyciągnij rzepę”.

Wywołuje się jednego uczestnika z każdej drużyny. Biorą się za siebie prawą ręką i starają się wyciągnąć i podnieść szpilkę umieszczoną w odległości 1 m od każdego z nich. Kto pierwszy!

Prowadzący. Drogi październiku, wiele znaków ludowych poświęconych jest październikowi i nadchodzącej zimie. Sugeruję, żebyś ich posłuchał.

VI konkurs „Znaki jesieni”.

Zespoły na zmianę wywołują oznaki jesieni. Który zespół wymieni więcej!

VII konkurs „Zbieranie arbuzów”.

Pierwszy uczestnik podskakuje z piłką między kolanami do mety, biegnąc tyłem, podaje piłkę następnemu.

Październik. I zręczność, siłę, szybkość i odwagę, które pokazałeś podczas dożynek. Widzę, że jesteś na to dobrze przygotowany. A który zespół będzie lepiej przygotowany, dowiemy się po zdobyciu gola.

Podsumowanie wyników zawodów.

Satysfakcjonujący (kosz z jabłkami).

Październik. A teraz nadszedł czas, abym się z Tobą pożegnał. Muszę się spieszyć, mój młodszy brat Listopad wkrótce dotrze do siebie.

Żegnam Cię, życzę

Żyj w świecie i przyjaźnij się ze wszystkimi.

Pielęgnuj tradycje.

A na wakacjach wesoły

Śpiewaj, graj i nie smuć się!

Cześć i do zobaczenia! (liście)

Prowadzący. Stare, dobre święto „Jesień” dobiega końca. Zapraszam wszystkich do dołączenia do grupy i skosztowania jesiennych jabłek.

Rozbrzmiewa muzyka, dzieci idą na marsz do grupy.

Listopad.

„Śmieszne przekaźniki”

Cel : edukowanie dzieci w zakresie zdrowego stylu życia, kultury fizycznej i sportu.

Zadania:

Ćwicz drybling, skakanie na dwóch nogach;

Rozwijaj zręczność, dokładność, szybkość;

Wzbudzać chęć udziału w konkursach;

Ucz dzieci zabawy w zespole, wspólnego działania, na sygnał;

Stwórz przyjazną atmosferę, radosny nastrój

Sprzęt : kostki według liczby dzieci, obręcze, piłki gumowe,"tunel" , worki z piaskiem.

prace wstępne: przygotować sprzęt sportowy na lekcję, certyfikaty na chwilę niespodzianki, naukę przyśpiewek o sporcie z dziećmi.

Postęp wydarzenia:

Cześć chłopaki! Dziś spędzimy« Ciekawe wyścigi sztafetowe» . Pokazujesz swoją zręczność, dokładność, szybkość, siłę i wytrzymałość. Wszystkie te cechy są dla nas bardzo ważne, ale pamiętajcie, że trzeba walczyć i zwyciężać razem, uczciwie i uczciwie! Jesteś gotowy? Następnie zacznijmy od rozgrzewki.

1 część : Chodzenie w kolumnie pojedynczo, na palcach, z rękami w górze, na piętach, z rękami na pasku; chodzenie i bieganie na znak nauczyciela; skakanie na dwóch nogach przez przeszkody.

Weź udział w „Wesołych ćwiczeniach”!

część 2 : Ogólne ćwiczenia rozwojowe z kostką

1. I. p. - noga stoi na szerokość ramion, sześcian w prawej ręce. 1-ręce po bokach do góry, podaj kostkę do lewej ręki; 2. - powrót do pozycji wyjściowej(6-8 razy).

2. I. p. - noga stoi na szerokość ramion, sześcian w prawej ręce. 1- ręce na boki. 2 - przechyl się do przodu, połóż kostkę na podłodze; 3 - wyprostuj się, ręce na boki; 4 - przechyl, weź kostkę w drugą rękę, wyprostuj się. Powtórz 4-5 razy.

3. I. p. - klęcząc, sześcian w prawej ręce. 1 - obróć się w prawo, połóż kostkę na palcach; 2 - wyprostuj się, ręce na pasku; 3 - skręć w prawo, weź kostkę; 4 - pozycja wyjściowa. To samo po lewej stronie(6-8 razy).

4. I. p. - siedzenie na podłodze, ręce złożone z tyłu, sześcian między podeszwami stóp. 1-2 - podnieś nogi do góry(bez rzucania kostką); 3-4 - pozycja wyjściowa(6 razy) .

5. I. p. - trybuna główna, kostka na podłodze u stóp. Skakanie prawą nogą w prawą stronę(na lewą nogę w lewą stronę) 3-4 razy.

3 część. Gra " Wesołych sztafet» .

Dzieci dzielą się na 2 drużyny.

Powtarzamy z dziećmi zasady sztafety:

Gramy uczciwie i razem;

Gramy nie dla zysku, ale dla przyjemności;

Jeśli wygrasz - ciesz się, jeśli przegrasz - nie smuć się.

Wszystko razem z dziećmi:

„Sport, chłopaki, jest bardzo potrzebny,

Jesteśmy bardzo przyjaźni ze sportem!

Sport pomaga, sport to zdrowie!

Sport to gra! Trening fizyczny !

1 przekaźnik . Skakanie na dwóch nogach z obręczy na obręcz.

Każda drużyna ma 5 obręczy. Trzeba jak najszybciej skakać z obręczy na obręcz, nie uderzając ich. Oceniana jest szybkość i dokładność dziecka.

2 przekaźnik. „Rzuć piłkę”

Rzuć piłkę obiema rękami między kręgle do słupka, a następnie podnieś ją i biegnij z powrotem do swojej drużyny. Na linii startu przejazdpałka do następnego.

3 przekaźnik. "Tunel".

Na sygnał uczestnik przechodzi przez torbę, biegnie wokół punktu orientacyjnego, przekazuje pałeczkę kolejnemu uczestnikowi dotykając dłonią.

4 przekaźnik. „Skoki”.

Skakanie na jednej prawej nodze do przodu. Tył - na drugą lewą nogę. Ręce na pasku. Na linii startu przekazuje pałeczkę kolejnemu za dotknięciem ręki.

5 przekaźników. "Uderzyć w cel".

Każde dziecko ma w dłoni worek piasku. Uczestnicy muszą trafić w cel torbą(wrzuć go do obręczy). Szacuje się całkowitą liczbę trafień w każdej drużynie.

4 część. gra mobilna"Puste miejsce" . Gracze stoją w kręgu z rękami na paskach - dostają"okna" . Lider zostaje wybrany. Idzie za kręgiem i mówi:

Chodzę po domu

I patrzę w okna

Pójdę do jednego

A ja zapukam cicho.

Po słowach „Zapukam” kierowca zatrzymuje się, patrzy w szybę, przy której się zatrzymał, i mówi: „Puk, puk, puk” . stojąc z przodu pyta: „Kto przyszedł?” przywódca wypowiada jego imię. stojąc w kręgu pyta: „Dlaczego przyszedłeś?” . Kierowca odpowiada: „Wystartujmy w wyścigu”, - i obaj biegają wokół graczy w różnych kierunkach. W okręgu jest pusta przestrzeń. Ten, który pierwszy do niego podbiegł, pozostaje w kręgu; spóźniony zostaje kierowcą i gra toczy się dalej.

Gra o niskiej mobilności„Zgadnij czyj głos?”. Kierowca stoi na środku holu i zamyka oczy. Dzieci tworzą krąg, nie trzymając się za ręce, idą w kółko w prawo i wymawiać : Zebraliśmy się w równym kręgu,

Zawróćmy razem,

A jak powiemy; „Skok-skok-skok”,

Słowa „hop-hop-hop”mówi jedno dziecko(na polecenie nauczyciela). Kierowca otwiera oczy i próbuje odgadnąć, kto powiedział te słowa. Jeśli odgadnie poprawnie, ten gracz zajmuje jego miejsce.

5 część. Zreasumowanie. Satysfakcjonujący.

Wyjście z sali przy akompaniamencie muzyki

Grudzień.

Wypoczynek kultury fizycznej dla dzieci z grupy przygotowawczej

„Czas sportów zimowych Zimushka”

Cel : Zaszczepianie miłości do sportu i kultury fizycznej; rozwijać się fizycznie jakość : zwinność, szybkość. Możliwość uprawiania sportućwiczenia . Aby stworzyć pogodny, radosny nastrój u dzieci, sprawiać dzieciom przyjemność z gier i ćwiczeń. Zaszczepić dzieciom zainteresowanie kulturą fizyczną, różnymi rodzajami gier. Zadbaj o odpowiedni poziom aktywności fizycznej.

Sprzęt : pałki (2 szt., krążki (2 szt.), bramki (2 szt., worek na śnieżki, śnieżki (w zależności od ilości uczestników), kosze (2 szt., biała kula (otomana, 2 szt., sanki (2 szt.), lalki) (2 szt., kostium Baba Jaga, ubranka zimowe dla dwójki dzieci (kurtka, spodnie, buty, czapka, rękawiczki, szalik, kurtka, emblematy drużyn„Sople”, „Płatki śniegu” , certyfikaty nagród, kolorowanki(w zależności od liczby uczestników).

Kurs rekreacyjny : Dzieci wchodzą na salę gimnastyczną przy muzyce. W drużynie wygrywającej zawody, zawody dostają płatek śniegu lub krę lodową. Czyja drużyna zyska więcej - to i wygra.

Prezenter:

Na podwórku jest zima - W domu zamarzł.

Mróz na drzewach

Lód na rzece jest niebieski!

Chłopaki biegną na lodowisko,

Zjeżdżają z góry na sankach.

Śnieg skrzypi...

I jesteśmy teraz

Zacznijmy trenować!

Słychać pukanie, hałas.

Prezenter: Co to za hałas? Co to za szum?

Dla nas na wakacjach nie żartuję,

Wiry śnieżne wiją się,

Z daleka - z daleka

Babcia Jaga nadchodzi!

Baba Jaga pojawia się na miotle.

Baba Jaga: Och, och, och, stopy mi zmarzły

Jestem w drodze już od dłuższego czasu

Przez zaspy śnieżne, wiatrochron

Idę do dzieci, które znam!

Ugniataj stare kości

Pokaż się ludziom!

Prezenter: Tutaj, Jaga, festiwal sportowy,

Czy jesteś, Yaga, sportowcem?

Baba Jaga: Żyć sto lat na świecie,

Musimy zaprzyjaźnić się ze sportem!

Więc przyszedłem do chłopaków

Pomóżcie mi przyjaciele!

I ucz ładowania, i zaprzyjaźnij się ze sportem.

Chłopaki podzieleni są na drużyny Lodu i Płatków Śniegu.

Prezenter: Na podwórku biało - biało,

Wszystkie ścieżki są pokryte.

Teraz robimy śnieg.

Dbaj o siebie przyjacielu(V. przynosi miękkie śnieżki)

1. Gra „Uderz w cel”

Dzieci muszą uderzyć w kosz śnieżką. Rzucaj po jednym. Która drużyna wrzuci do kosza więcej śnieżek – zdobywa punkt.

Baba Jaga pokazuje dzieciom, jak to zrobić.

Prezenter: Cóż, babciu Jaga, drewniana noga! I jest bardzo blisko sportu!

Baba Jaga: Z całego życia sportowego. Kocham hokej!

Prezenter: Hokej to wspaniała gra! I jest przyzwoita platforma.

2. Gra „Hokej”

Najpopularniejszą grą zimą jest hokej. Kto wie, jak grać w tę grę?(stick)

Wokół sali rozmieszczone są pachołki, należy przekazać pałeczkę prowadząc krążek kijem po wężu, wbić krążek do bramki, wrócić z krążkiem w rękach, przejść po zewnętrznej stronie sali.

Baba Jaga: Nie siedzę w chatce

Tak, nie leżę na kuchence!

Z chaty wcześnie rano

Zjeżdżam na sankach z góry.

Prezenter: Nasze dzieci ciężko pracują. I znają ten sport.

3. Gra „Kto jest pierwszy”

Dzieci jeżdżą lalkami na sankach – kto jest szybszy. Jeżdżenie po pufach.

Baba Jaga: Co za sportowe dzieciaki! Jesteście najszybszymi dziećmi na świecie!

Szukasz miotły, znajdujesz ją.Och, moja mała miotłaStraciłem cię. Dobrze, że to znalazłeś. Zagraliśmy tu wystarczająco dużo w słodyczy!(przykłada miotłę do ucha)Co? Inna gra?Pobawimy się, dzieci?

4. Gra „Wiecha martwi się raz”

Baba Jaga: machanie trzepaczką

Wiecha martwi się raz,

Panicle martwi się o dwa,

Wiecha martwi się trzema,

Lodowa figurka zamarza!

(Dzieci zamarzają, B. Ya. wybiera najlepszą figurę).

5. Przekaźnik „Ubrania zimowe”

Z każdej drużyny wychodzą kapitanowie, celem zespołu jest szybsze, dokładniejsze i dokładniejsze ubranie kapitana. Każdy uczestnik zabiera ze sobą określoną rzecz(buty, kurtka, szalik, czapka, rękawiczki)i ubierz kapitana.

Podsumowanie, wręczenie dyplomów i kolorowanek.

Prezenter: Kończymy wakacje

Do widzenia, dzieciaki!

Baba Jaga: Na rozstanie życzę: Zawsze bądź zdrowy!

Styczeń.

Wypoczynek kultury fizycznej dla dzieci z grupy przygotowawczej

„Zimowe zabawy”

Zadania:

  1. Popraw umiejętność biegania ze zmianą kierunku.
  2. Wzmocnij umiejętność rzucania w cel.
  3. Rozwijaj szybkość i zwinność.
  4. Rozwijaj pomysłowość, poczucie koleżeństwa i umiejętność współdziałania w zespole.
  5. Dostarczaj dzieciom pozytywnych emocji i dobrego nastroju.

Wyposażenie: lina, 2 piłki do masażu, 2 rożki, 2 kosze, śnieżki, obręcze w zależności od liczby dzieci, pluszowe zabawki, 2 zjeżdżalnie, duży kosz, małe kulki, kostki, muzyka.

Kurs rekreacyjny

Prowadzący:

Zima na zewnątrz

Zamrożone w domu.

Mróz na drzewach

Lód na rzece jest niebieski!

Chłopaki biegną na lodowisko,

Zjeżdżają z góry na sankach.

Śnieg skrzypi...

I jesteśmy teraz

Zacznijmy trenować!

No i nadeszła długo wyczekiwana zima. A wraz z nim przyszły do ​​nas zimowe zabawy, zimowe gry i rozrywka! Dlaczego kochasz zimę? Jakie znasz gry i sporty zimowe? (odpowiedzi dzieci). Dobrze zrobiony! Och, kto tak krzyczy?

Zza śnieżnej postaci słychać głos.

Bałwan : „Pomocy, pomocy, zawiodłem! Wyciągnij mnie szybko, nie udało mi się!”

Prowadzący : Kto to krzyczy? O tak, to bałwan! Pomóżmy bałwanowi!

Prowadzący rzuca koniec liny na śnieżną figurkę (bałwan), za drugi koniec dzieci zaczynają ciągnąć (raz, dwa, trzy ...).

Bałwan:

Jestem bałwanem, chłopaki

Przyzwyczaiłam się do śniegu i zimna

Spieszyłem się, żeby cię zobaczyć

Ale niestety nie udało się!

Pomogliście mi, przyjaciele,

Jestem bardzo wdzięczny!

Prowadzący : Zgadzacie się? Następnie ustawcie się w dwie drużyny! 1 zespół - „Płatki śniegu”, 2 „Lód”.

Bałwan: Bawmy się z Tobą w zimowe gry!

Czy wiesz, jak chodzą prawdziwe pingwiny? Bądźmy pingwinami!

Przekaźnik „Pingwiny”

Pierwszy uczestnik podskakuje z piłką między kolanami do punktu orientacyjnego i z powrotem i podaje piłkę następnemu graczowi. Wygrywa drużyna, której gracze szybciej wykonali zadanie.

Bałwan: Czy lubisz bawić się śnieżkami? I naprawdę kocham! Zdobądźmy więcej śnieżek!

Przekaźnik „Zbierajmy śnieżki”

Pierwszy uczestnik podbiega do obręczy ze „śnieżkami”, bierze jedną „śnieżkę” i biegnie z powrotem, wkłada ją do kosza, po czym biegnie następny i tak dalej, aż wszystkie śnieżki znajdą się w koszu.

Bałwan: No cóż, na mnie już czas, jakoś gorąco! Do zobaczenia chłopcy! Mam nadzieję, że nie zawiodę ponownie! (Bałwan odchodzi.)

Po bałwaniem na dzieci przychodzi zima (osoba dorosła w odpowiednim ubraniu). Wita się z chłopakami, proponuje rozważenie jej stroju i odgadnięcie, kim ona jest. Po wysłuchaniu odpowiedzi dzieci (niektórzy twierdzą, że Snegurochka).

Zima wyjaśnia, że ​​​​Śnieżna Panna jest jej córką, a ona sama – Zimushka – jest zimą.

Zima : Co zima przynosi ludziom?

Dzieci: Zimowe zabawy, gry...

Zima : Chciałbyś ze mną zagrać?

Dzieci: Tak!

Zima : Zwierzęta zgubiły się w odległym zaśnieżonym lesie. Oto one - siedzą i marzną. Pomóżmy im razem wrócić do domu!

Sztafeta „na saniach”

Zespoły stoją po jednej stronie, po drugiej znajdują się zabawki-zwierzęta.

Pierwszy uczestnik biegnie z saniami na sznurku, bierze jedno ze zwierzątek, sadza je na saniach i zabiera do swojej drużyny. Potem biegnie następny i tak dalej, aż wszystkie zwierzęta wrócą do domu.

Prowadzący: Dobrze zrobiony! Zwierzęta są bardzo szczęśliwe. I sami wybierzmy się na przejażdżkę na sankach.

Bieg sztafetowy „Toczenie się na saniach”

Dzieci ustawiają się w pary. Jeden gracz siedzi na sankach, drugi toczy je do punktu orientacyjnego. Zmieniają miejsca i uciekają.

Zima: Dzięki chłopaki! Muszę iść. I zabiorę ze sobą zwierzęta. (Zima odchodzi.)

Pojawia się Lisa. W rękach trzyma kosz. A w koszyku znajdują się kostki i małe kulki.

Lis: Cześć chłopaki! Co Ty tutaj robisz?

Dzieci : Gramy, dobrze się bawimy.

Lis : Mogę się z tobą pobawić, bo inaczej zamarłem. Chcę zobaczyć, jaki jesteś mądry.

Sztafeta: „Czyja drużyna jest szybsza”

Małe przedmioty (kostki, kulki) są porozrzucane po terenie. W zajęciach bierze udział 2 lub 3 dzieci z każdej drużyny. Dostają w rękach kosze, w których muszą zebrać porozrzucane przedmioty (1 kostka drużynowa, 2 piłki drużynowe). Wygrywa ten, kto najszybciej zbierze przedmioty.

Lis : Dobra robota chłopcy! Wykonałeś bardzo dobrą robotę. Teraz zagrajmy wszyscy razem w grę.„Znajdź sobie dom”.

Na platformie znajdują się obręcze. Każda para wybiera dom - obręcz. Na sygnał dzieci wybiegają na plac zabaw, swobodnie i cicho biegają w różnych kierunkach. Na sygnał „znajdź swój dom” wracają na swoje miejsce.

Lis : Było z tobą mnóstwo zabawy. A teraz przyszedł czas na mój wyjazd do lasu. Żegnajcie, dzieci! (Lis odchodzi.)

Prowadzący : Chłopaki, lubiłeś grać? Podczas gdy Wy się bawiliście, ja podsumowałem rywalizację. Zespół Ldinka stał się najszybszy, a zespół Snezhinka stał się najbardziej przyjazny!

Luty.

Wypoczynek kultury fizycznej dla dzieci z grupy przygotowawczej

„Obrońcy Ojczyzny”

Cel : Doskonalenie techniki przekazywania pałeczki, kształtowanie umiejętności działania konkurencyjnego. Rozwijaj szybkość, siłę i cechy motoryczne. Przyczyniać się do edukacji poczucia kolektywizmu, patriotyzmu. Wzbogacaj i aktywuj słownictwo słowami wojskowymi.

Sprzęt : flagi, kręgle, fitoball, apteczki, kostki, kosze, lina ze wstążką, obręcze, piłki.

Do sali w rytm muzyki wchodzą dzieci z balonami

Prezenter: Witam gości, chłopców i dziewczęta. 23 lutego nasz kraj obchodzi urodziny armii rosyjskiej. Jest taki zawód - w obronie Ojczyzny, 23 lutego - poświęcony mężczyznom, którzy bronią naszej Ojczyzny, tym, którzy służyli lub służą w wojsku, to święto waszych dziadków, ojców i braci, a wy, chłopcy - przyszli obrońcy. Czy wiecie, że nasza armia rosyjska,"urodzić się" bardzo dawno temu - istnieje od powstania starożytnej Rusi. Było to małe państwo i często było atakowane przez sąsiednie plemiona. Aby się chronić, naród rosyjski zaczął gromadzić oddziały bohaterów. Zebraliśmy się tu dzisiaj nie przez przypadek. Nasi chłopcy, przyszli obrońcy, wykażą się siłą, szybkością, zwinnością i zaradnością. A teraz dziewczyny chcą pogratulować przyszłym obrońcom nadchodzących wakacji.

Dziewczyny czytają wiersze z okazji Dnia Obrońcy Ojczyzny

Prezenter: Życzę każdemu, aby zdobył się na odwagę i odwagę,

I pokaż umiejętności w grze!

I tak pierwsza misja bojowa dla drużyn.

1. „Przekraczanie pola minowego”

Czołgaj się na brzuchu, wciągając ręce między kołki, biegnij z powrotem, ostatni uczestnik przynosi flagę(jedna flaga na dwie drużyny). Wygrywa ta drużyna, która jako pierwsza wykona zadanie i przyniesie flagę.

2. „Szybko do bitwy”.

Na sygnał dzieci podskakują na fitoballach do flagi, biegają wokół niej i wracają, przekazują fitoball i idą na koniec kolejki. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza ukończy sztafetę.

Prezenter: Państwo rosyjskie rosło i rosło w siłę, a wraz z nim powiększała się armia. Pojawiła się nowa broń, sprzęt, nowe rodzaje żołnierzy.

Wymień żołnierzy, których znasz?

Dzieci : Pocisk, granica, ląd, artyleria, lot, marynarka wojenna

(pokaz slajdów)

Dobra robota chłopaki, teraz zobaczmy tych żołnierzy na ekranie

Chłopaki, wiem, że każdy ma marzenie, ktoś marzy o polocie w kosmos, inni chcą zostać sławnymi lekarzami, niektórzy chcą zostać pilotami.

Jako dziecko bardzo chciałam polecieć samolotem, marzyłam o zostaniu stewardessą.

O czym marzysz, gdy dorośniesz?

Odpowiedzi dzieci

Życzę, aby wszystkie twoje marzenia się spełniły, abyś stał się sławny, a do tego musisz się dobrze uczyć Sporty.

Prezenter: Bardzo ważne jest, aby żołnierze byli przyjaciółmi i pielęgnowali przyjaźń wojskową.

3. Jakie znasz przysłowia o przyjaźni?(odpowiedzi dzieci)

Prezenter: Cienki! Czy znasz przysłowia o wojsku?

4. „Wymień przysłowia o tematyce wojskowej”(odpowiedzi dzieci)

Prezenter: Dobrze zrobiony. Kolejne zadanie jakie mamy dla dziewczynek

5. „Zbierz apteczkę”

Pierwszy na komendę podbiega do akcesoriów do apteczki i przynosi jeden przedmiot, podaje pałeczkę, wrzuca to, co przyniósł do apteczki i przechodzi na koniec kolejki. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wykona zadanie.

Prezenter: Chłopcy trochę odpoczęli i teraz zobaczymy, jacy są silni, ostatnie zadanie dla silnych mężczyzn

6. „Przeciąganie liny”

Po obu stronach chłopaki biorą linę i na sygnał zaczynają ciągnąć rywali na swoją stronę. Wygrywa drużyna, która wykona zadanie.

7. Gra „Noś muszle”

Na sygnał uczestnicy gry podają sobie nawzajem piłki, ostatni gracz wkłada je do kosza, wygrywa drużyna, która jako pierwsza wykona zadanie.

Dziewczyna. Kibicuję chłopakom,

Tak podekscytowany

Co jest na krześle z ekscytacji

Elle trzymała się.

Wystarczająco dużo, aby usiąść, dziewczyny,

Czy to nie czas na taniec?

Dziewczyny tańczą.

Prezenter:

Konkurowaliśmy

I życzę ci do widzenia

Wzmocnij zdrowie wszystkich

Mięśnie trudno napompować!

Nie oglądaj telewizji

Pocij się więcej z kettlebellami.

Nie leż na kanapie.

Wskocz na skakankę!

Wszyscy chłopcy otrzymują w prezencie - gwiazdki

Wyjdź z sali w rytm muzyki

Marsz.

Wypoczynek kultury fizycznej dla dzieci z grupy przygotowawczej

Spotykamy wiosnę, żegnamy zimę.

Cel: dawać dzieciom radość z wzajemnej interakcji podczas zabaw motorycznych;

Materiały i ekwipunek:śnieżki, 2 torby, obręcz, chusteczka, piłki, kręgle, lina.

Postęp w czasie wolnym:

Dzieci wchodzą do sali przy ścieżce dźwiękowej „Ptasiej pieśni” i siadają.

Prowadzący.

Niech wiosna szybko nadejdzie

Bardzo za nią tęskniliśmy.

Dzięki niej słońce będzie milsze

A dni są jaśniejsze i dłuższe.

Ona przyjdzie - nerki puchną.

Złe zamieci będą milczeć.

Śnieg topnieje na każdym wyboju,

Wszędzie bulgoczą strumienie.

Tutaj przymrozki już minęły. Słońce grzało coraz mocniej. Ziemia zrzuciła białą pokrywę śniegu i stała się mokra i ciepła. Wiosna to przebudzenie natury z zimowego snu.

No chłopaki, pomyślcie

Po czym poznajemy wiosnę?

Powiedzcie mi, chłopaki, jakie wiosenne zmiany w przyrodzie znacie?

Dzieci. (wołają dzieci)

(Słońce jest wyżej niż zimą.

Dzień jest dłuższy niż zimą.

Temperatura powietrza rośnie.

Opady i inne zjawiska - śnieg z deszczem, deszcz, pierwsze burze.

Zbiorniki - otwarte od lodu, dryfu lodu, powodzi.

Gleba - odwilż

obrzęk nerek

kwitnienie liści

Ptaki - latają do domu, budują gniazda, wylęgają pisklęta, karmią je.

Owady - wyjdź z hibernacji, rozmnażaj się.

Zwierzęta - rodzą młode, karmią je mlekiem, linieją.

Ryba - rozmnażaj się, wznieś się do górnej warstwy wody.

Płazy - wychodzą ze stanu hibernacji, rozmnażają się.)

Prowadzący. Wiosną człowiek też łatwiej oddycha. Uśmiechnięci przechodnie. Czy wszyscy cieszą się z nadejścia wiosny?

Dzieci. Tak.

Prowadzący. Chłopaki, słyszę coś rozległego! Ta zima już za nami!

Zima. Nie chcę opuszczać zimy...
Mam poważny spór ze Springiem.
Będę tańczyć jak zamieć
Chce znowu trafić do miotu.

Kochani, bardzo nie chce mi się odchodzić, ustąpić miejsca wiośnie. Co Ty tutaj robisz?

Prowadzący. Dziś zebraliśmy się na niezwykłe święto - święto umysłu i pomysłowości, zaradności i pomysłowości, rywalizacji i wzajemnej pomocy. Podzielmy się na 2 drużyny:
- zespół „Przebiśniegi” Przedzieramy się przez śnieg – Przed nami czeka sukces.

Zespół „Potok”, Strumienie dzwonią, woda leci – A my jesteśmy przyjaźni jak zawsze.
Gra „Śnieżki”

(Dzieci dzielą się na dwie drużyny i każdy gracz otrzymuje śnieżki. Która drużyna zdobędzie najwięcej bryłek)

Zima. Och, jacy z was dobrzy ludzie! Jak zabawny jesteś! Chcę się z tobą więcej bawić!

Gra „Zdobądź gola!”

(Dzieci dzielą się na dwie drużyny, każdy uczestnik musi trafić w bramkę)

Zima. Brawo chłopcy! Chcę też pobawić się z tobą w chusteczkę. Chcesz zagrać?

Dzieci. Tak.

Gra „Muzyczna chusteczka”

(Dzieci chodzą w kółko do muzyki, muzyka kończy się na tym, na którym chusteczka zatrzymuje się i biegnie w kółko)

Zima. Chłopaki, jest mi tak gorąco, że nawet zacząłem się topić. Nadszedł czas, abym ustąpiła komuś miejsca, o której porze roku?

Dzieci. Wiosna.

Zima. Do zobaczenia chłopcy!

Dzieci. Żegnaj Zimo!

Prowadzący. Chłopaki, słyszę czyjąś piosenkę. Kto to jest?

Dzieci. Wiosna.

Wiosna. Słońce ogrzało nas promieniem,

Zadzwonimy do wszystkich chłopaków w okrągłym tańcu,

Będziemy razem śpiewać i tańczyć

Spotkamy młodą wiosnę.

Okrągły taniec „Nadeszła wiosna”.

Wiosna. Chłopaki, przyniosłem ze sobą zagadki.

Konkurs na wiosenne zagadki.

  1. Przychodzi z uczuciem i ze swoją bajką.

Machając magiczną różdżką, w lesie zakwitnie przebiśnieg.

Dzieci. (wiosna)

  1. Niedźwiedź wyszedł z jaskini,
    Błoto i kałuże na drodze
    Na niebie skowronki trylują -
    Przyszedł nas odwiedzić...

Dzieci. (Kwiecień)

  1. Na zaśnieżonych wybojach,

Pod białą czapą śnieżną

Znaleźliśmy mały kwiatek

Na wpół zamrożony, ale żywy.

Dzieci. (przebiśnieg)

  1. Ptak spaceruje po bagnie

Chce kogoś poszukać.

„Kap!” - kropla spada z dzioba,

"Zastrzelić!" - złap żabę....

Dzieci. (czapla)

  1. Niebieski sopel płacze

Ale nos nie chowa się przed słońcem.

I cały dzień pod ptasim trylem

Kap, kap, kap - dzwoni...

Dzieci (krople)

  1. Głośno, grzmiało,

Umyłem wszystko i wyszedłem.

I sady i sady

Podlałem cały teren.

Dzieci (Burza z piorunami)

  1. Jak leci strzała, zjada muszki.

Dzieci. (jaskółka oknówka)

  1. Po ścieżkach bez trudności

Stopiona woda pędzi.

Śnieg od słońca

Przemienia się w...

Dzieci (strumień)

Wiosna. Brawo chłopaki rozwiązali wszystkie zagadki. A teraz na naszej sali pojawi się także strumyk. Wyjdź, zagrajmy w grę „Rookie”.

(Gracze stają jeden po drugim w parach, łączą ręce i trzymają je wysoko nad głowami. Ze splecionych dłoni powstaje długi korytarz. Gracz, który nie miał wystarczającej liczby par, przechodzi na początek strumienia i przechodząc pod splecionymi rękami , szuka pary. Na końcu wstaje nowa para).

Wiosna. Dobrze zrobiony! A teraz chcę pograć z tobą w piłkę.

Gra „Podaj piłkę nad głową”

(Dzieci dzielą się na dwie drużyny i podają piłkę nad głową, nie upuszczając jej na podłogę.)

Wiosna. Brawo chłopcy! Zagrajmy teraz w inną grę o nazwie „Rzuć piłkę po podłodze”

(Dzieci dzielą się na dwie drużyny i toczą piłkę po podłodze, mijając się nawzajem.)

Wiosna. Ważny Kogucik Srokaty
Z dumą nosi grzebień.
Zawsze wstaje o świcie
Wzywa wszystkich do pracy.

Gra „Walka kogutów”.

(Na środku sali znajduje się obręcz, dwóch członków drużyny stoi na środku obręczy i skacząc na jednej nodze, muszą odepchnąć przeciwnika)

Wiosna. Biegaj w torbach. Stara zabawa.
Tylko śmiech – patrzeć na ten krzyż!
Mistrzostwo! Turniej! Walcz o chwałę
skacz pierwszy! Ale walka jest poważna.

Gra „Bieganie w workach”

(Dzieci dzielą się na dwie drużyny, każde dziecko po kolei wspina się do worka i po doskoczeniu do bramki biegnie z powrotem, przekazując torbę innemu uczestnikowi)

Gra „Przeciągnij linę”

(Dzieci dzielą się na dwie drużyny i ciągną linę. Wygrywa drużyna, która ciągnie linę)

Wiosna. Brawo chłopcy! Świetnie się dzisiaj z tobą bawiłem. Teraz przyszedł czas na zabawę z innymi dziećmi. Do zobaczenia chłopcy!

Dzieci. Żegnaj wiosno!

Prowadzący. Na tym zakończył się nasz wypoczynek związany z wychowaniem fizycznym. Brawo chłopcy!

Kwiecień.

Wypoczynek kultury fizycznej w grupie przygotowawczej

„Fort Boyard”

Cel : Kształtowanie u dzieci potrzeby aktywności fizycznej i doskonalenia fizycznego.

Zadania:

  • Utrwalanie pomysłów na temat zasobów naturalnych ich ojczyzny, regionu, w którym żyją dzieci, poprzez zawody sportowe.
  • Doskonalenie umiejętności motorycznych przedszkolaków (chodzenie, skakanie, rzucanie),
  • Naucz dzieci poruszania się po rzeczywistej przestrzeni za pomocą mapy.
  • Kontynuuj naukę postępowania zgodnie z regułami gry.
  • Kultywować chęć zwycięstwa, poczucie kolektywizmu w zespole;
  • Pogłębienie zrozumienia przez dziecko jego osobistych cech, możliwości i osiągnięć.

Sprzęt:

Kostium staruszka Fury, projektor wideo, skrzynia z zasobami naturalnymi regionu Tiumeń, narysowane mapy tras, pojemniki z malowaną wodą z zabawkami - pająkami, wężami, beczkami z przedszkola, „pajęczyną” - sznurem, wypchanymi kulkami, pojemniki różnej wielkości, sznurek z cylindrami papierowymi, kije gimnastyczne, „tor przeszkód” – ławka, barierka, koperty, piłki, cyfry, płyta CD audio z piosenkami sportowymi, płyta CD z podkładem muzycznym, projekt sali zabaw na temat: „Zamek Fort Boyard”, „zamek szyfrowy” - kalkulator.

Metoda wiodąca: gra, rywalizacja

Prace wstępne:Rozmowa z dziećmi o starym zamku „Fort Boyard”, oglądanie ilustracji starożytnych zamków, oglądanie programu telewizyjnego „Fort Boyard”, tworzenie atrybutów festiwalu sportowego – kopert, ozdabianie pojemników, cylindrów z odpadów, projektowanie map – diagramów, nagrywając list wideo od starszego Fury.

Postęp wakacji:

Dzieci wchodzą na salę, aby wysłuchać muzycznego wstępu do programu telewizyjnego Fort Boyard.

Prowadzący: Dzieci, w naszym przedszkolu wydarzyła się sytuacja awaryjna: z naszego muzeum zniknęły zasoby naturalne regionu Tiumeń. Kochani, jakie bogactwa zaprezentowano w naszym muzeum.

(odpowiedzi dzieci)

Prowadzący: W mailu przedszkola otrzymaliśmy dziwną wiadomość wideo. Posłuchajmy razem.

Zawarte jest przesłanie starszego Fury'ego:

Ciężarówka: Witam dziewczyny i chłopcy. Jestem starym futrem. Trudno sobie wyobrazić stary zamek Boyard beze mnie. Mieszkam na samym szczycie starej wieży, jestem jej stróżem. Już dawno w moim zamku nie było gości. I postanowiłem się trochę zabawić. Udało mi się zdobyć bogactwo waszego muzeum i ukryć je na terenie mojego zamku, w skrzyni z zamkiem szyfrowym. Aby znaleźć skrzynię, musisz przejść wiele testów w określonym czasie, zebrać kod zamka, który składa się z cyfr. Jeśli wszystko zrobisz dobrze, odnajdziesz skrzynię i za pomocą kodu otworzysz zamek, w którym ukryte są Twoje muzealne eksponaty.A żeby ułatwić Ci poszukiwania, wysłałem Ci mapy pocztą. Ucz się uważnie i idź. Nie żegnam się, spotkamy się ponownie.”

Prowadzący: Chłopaki, podoba wam się ta gra? Czy wyruszamy w poszukiwaniu minerałów?

Dzieci: Tak.

Prowadzący: aby ruszyć w drogę, należy przeprowadzić rozgrzewkę sportową.

(do piosenki: „Razem fajnie jest spacerować… dzieci robią rozgrzewkę)

Prowadzący: Drodzy gracze, Waszym zadaniem jest podzielenie się na dwie drużyny. Obydwa zespoły wyruszyły w tym samym momencie. Wszystkie zadania realizujemy bardzo szybko, terminowo. Której ekipa szybko dotrze do skarbów naszego muzeum, ta otrzymuje zasłużoną nagrodę, a stratę zwraca przedszkolu! Przed każdym etapem zadań należy uzgodnić, komu powierzyć tę odpowiedzialną sprawę, wybrać jedną osobę z zespołu. Kapitan prowadzi drużynę. A nasze zawody zaczniemy od rozgrzewki kapitanów

Scena 1. Siłowanie na rękę. Walcz z 2 kapitanami na rękach.

(Kapitan zwycięskiej drużyny jako pierwszy wyrusza z drużyną po przestudiowaniu mapy)

Prowadzący: Zespoły rozchodzą się w różnych kierunkach sali.

Etap 2. Na schodach zawieszone są balony, jeden z nich zawiera kod numer 2. Dzieci rozwiązują piłki, idą do pokoju gier numer 1 i rozbijają piłki na różne sposoby, znajdują numer 2)

(Dzieci drugiej podgrupy rozwiązują piłki, idą do pokoju gier nr 2 i znajdują numer 2)

Etap 3. W pokoju gier nr 1 znajduje się pokój „strachu”

(Pojemniki wypełnione wodą, pająkami, wężami)

Zadanie: Musisz wybrać jednego członka zespołu, który poradzi sobie z zadaniem i zespół mu zaufa. Znajdź numer kodu w ciągu 1 minuty)

Etap 4 . W korytarzu „pajęczyny” (rozciągniętego sznurka) cała podgrupa przechodzi przez „sieć” jedna po drugiej, tak aby nie dotykać nitek sieci. Jeśli się dotkną, zadzwoni dzwonek. Pracuje cały zespół (czas 1 minuta)

Kto zraniony, wraca. Przyznawany jest dodatkowy czas.

Etap 5. W grupie gier nr 3 pojemnik z wodą, beczki z kindersów pływają w jednej beczce, kod nr 4, musisz zdobyć beczkę zębami, nie dotykając wody rękami.

Etap 6. Jedno dziecko przechodzi przez korytarz „sieci”, podskakuje i zdobywa beczkę z kolejnym numerem. 5.

Etap 7. Dwie drużyny spotykają się na środku korytarza

Spotyka ich Starszy Fura, który oferuje rozwiązanie zagadek:

„Co jest najsłodszą rzeczą na świecie” (sen)

„Jaka jest najmiększa rzecz na świecie” (ręka)

Prowadzący: Przestudiuj mapę i idź dalej

Etap 8. Pokój brudu w pokoju gier nr 4. W różnych pojemnikach, łupinach, muszlach itp.

(jedno dziecko znajduje kod nr 6 w ciągu 1 minuty)

Etap 9. W sali zabaw nr 2 dziecko przesuwa po rozciągniętym sznurku z kijem gimnastycznym na wyciągniętym ramieniu papierowe cylindry, z których jeden ma dołączony kod (numer 8)

Następnie dzieci idą po schodach do pokoju gier.

Etap 10. Tor przeszkód: chodzenie po ławce, przeskakiwanie przez „barierę”, wspinanie się po „szwedzkiej” ścianie (na ścianie wieszane są koperty odpowiadające liczbie dzieci) Dzieci na zmianę przechodzą przez „pasek testowy” Jedno dziecko z drużyny musi znajdź w kopercie (numer 9)

Następnie dzieci udają się do grupy, aby się przebrać i udać się na teren przedszkola.

Skupiając się na mapie, wyruszają na poszukiwanie skrzyni z zasobami naturalnymi na terenie boiska sportowego. Zespół, którego drużyna jako pierwsza znalazła skrzynię, wykonuje zadanie:

Etap 11.” Uderz śnieżką w klatkę piersiową.” (Występuje po kolei cały zespół)

Etap 12. Ułóż liczby w kolejności rosnącej.

(Który zespół szybciej zebrał kod numeryczny, czyli otrzymał prawo do otwarcia zamka szyfrowego.)

Prowadzący: Tak znaleźliśmy bogactwo naturalne naszego regionu. Proponuję udać się do pokoju gier i spotkać się ze starszym Furą.

Fura dziękuje dzieciom za ich determinację, inteligencję, zaradność, odwagę, przyjaźń i obdarowuje dzieci słodkimi nagrodami. Dzieci przynoszą eksponaty do muzeum, gdzie starszy nauczyciel nagradza je medalami.

Móc.

Wypoczynek kultury fizycznej dla dzieci z grupy przygotowawczej

„Urodziny Mukha-Tsokotukhy”


Cel: Przyczyniaj się do tworzenia podstaw zdrowego stylu życia, pozytywnej reakcji emocjonalnej dzieci na wesołą rozrywkę, zbudowaną na grach na świeżym powietrzu, ćwiczeniach.
Zadania: Pielęgnuj wytrzymałość, wytrwałość, inicjatywę.
Rozwijaj cechy psychofizyczne, zręczność, szybkość, siłę, wytrzymałość.
Naucz się szybko odbudowywać na miejscu, wykonuj ćwiczenia rytmicznie, w tempie wskazanym przez nauczyciela.
Poprzednia praca: czytanie powieści K.I. Czukowskiego „Fly-Tsokotuha”, teatralność fragmentu dzieła „Fly-Tsokotuha”, czytanie według ról; Nauka nowych gier na świeżym powietrzu rano (na spacerze);
Sprzęt: lina, szczudła (nietradycyjny sprzęt sportowy - 2 szt.), liny; Centrum muzyczne.
Metody i techniki: werbalne, zabawne.

Postęp lekcji

Do elegancko udekorowanej sali wchodzą dzieci przy wesołej rosyjskiej muzyce ludowej „Quadrille”. Wstają losowo.
1 dziecko: Fly, Fly-Tsokotuha, złocony brzuch. Mucha przeleciała przez pole, mucha znalazła pieniądze.
2 dziecko: Fly poszedł na rynek i kupił samowar.
Nauczyciel ubrany jest w kostium Mukha-Tsokotukha.
Fly: Och, kupię wszystkim samowar i zorganizuję dziś urodziny całemu światu. Cukierki słodsze od nich nie kupię nigdzie. Kupię dla wszystkich gości duży i słodki tort wraz z tabliczką czekolady.
Dzieci razem: Dziś Fly-Tsokotuha jest urodzinową dziewczynką!
Fly: Co za urodziny bez naszej zabawy. Zagrajmy. Pogratuluj mi, Muhu.
Gry na świeżym powietrzu:
1. Gra - musical „Stonoga”. Przy akompaniamencie muzyki dzieci stoją jeden po drugim, trzymając z przodu „pas” dziecka, śpiewają i wykonują ruchy zgodnie z tekstem piosenki. Pod koniec tekstu piosenki poruszają się po sali lekkim biegiem w takt muzyki. Kiedy muzyka się kończy, dzieci szybko ustawiają się za przywódcą, stonogą.
Tekst:
Rano skakanie po ścieżce
Szybka stonoga
W interesach się spieszy
Głośno tupiąc nogami.

Złapany na pniu
Złamał czterdzieści nóg
Hee - hee - hee tak ha - ha - ha
Co za bezsens!
Wiodący pedagog - Fly play 1 raz.
Komplikacja: dzieci dzielą się na dwie drużyny „Stonogi”, które szybciej się zbiorą. Zagraj 2 razy.
2. Zabawa plenerowa „Krok szerzej, raz, dwa, trzy, nie ziewajcie. Zatrzymywać się".
Wiodący pedagog - Fly. Kolejne razy dzieci. Gracze ustawiają się po jednej stronie sali. Kierowca po przeciwnej stronie hali. Kierowca odwraca się od graczy i mówi rymowankę „Krok szerzej, 1-2-3 nie ziewajcie. Zatrzymywać się". Na słowo „Stop” dzieci, które poruszały się po terenie szerokim krokiem, zatrzymują się. Gospodarz odwraca się, patrzy, dzieci się nie ruszają. Ci, którzy się poruszą, przechodzą na początek witryny.
Zagraj 2 razy.
Rozbrzmiewa muzyka, pojawia się Pająk – dorosły. Oplątuje Muchę liną.
Mucha: Nagle jakiś stary pająk zaciągnął mnie Mucha w kąt, chce zabić biedaków, zniszczyć brzęk.
Pająk: Ach! Zaprosiła wszystkich na swoje urodziny, ale o mnie zapomniała. Przekręcę się, jestem silniejszy od ciebie i to nie ty, ale ja będę się dobrze bawić na urodzinach!
Fly: Drodzy goście, pomóżcie,
Pokonaj pająka złoczyńcę.
Bawię cię, bawię cię.
Nie opuszczaj mnie w mojej ostatniej godzinie!
Aby pokonać Pająka, musisz „wygrać - wygrać” w jego grach - sztafetach.
Gry sztafetowe.
1. Przeciąganie liny z Pająkiem - 2 razy.
2. „Szczudła” – ze sprzętem sportowym. Gracze podzieleni są na dwie drużyny. Do czapy i z powrotem trzeba chodzić na „szczudłach”. Podaj pałeczkę - zagraj 1 raz.
3. „Pająki” – I.p. stojąc na nogach i rękach, w górę brzucha. Przejdź z jednej strony witryny na drugą - 1 raz.
Spider: No cóż, dlaczego mnie wszyscy pokonaliście, Spider był przede mną w sztafetach! Będę się z tobą bawić, wygrywaj sztafety!
Fly: Bawmy się wszyscy, bawmy się i tańczmy.
Gry o niskiej mobilności.
1. „Weź sieć” – stojąc w kręgu, Pająk znajduje się w środku koła. Dzieci mijają sieć lin, Pająk dogania.
2. „Pajęczyna” – stanie w kręgu. Pająk znajduje się w środku kręgu, dzieci trzymają linę w rękach. Pająk próbuje uderzyć dzieci w dłonie. Dzieci chowają ręce za plecami. Lina nie może spaść na podłogę.
3. „Uszy” – dzieci wymawiają słowa – wyliczanka, klaszczą w dłonie. Na koniec słów powinni zakryć sobie uszy rękami. Czyja para pierwsza zatkała uszy, wygrywała (3 razy).
Rachunkowość.
Mama bije, bije, bije i przerywała wszystko tacie.
Tata bił, bił, bił i wszystko przerywał dziadkowi.
Dziadek bił, bił, bił i przeszkadzał kobiecie.
Kobieta bije, bije, bije i uderza w wannę,
A w wannie są dwie żaby,
Zamknij uszy.
Mucha i Pająk: Drodzy goście, wejdźcie i usiądźcie do stołu, samowar jest już gotowy!
Sportowy wypoczynek kończy się wspólnym piciem herbaty.


Rekreacja sportowa w grupie przygotowawczej „Fajnie jest chodzić razem”

Cel:

  • nadal rozwijać umiejętności i zdolności motoryczne;
  • rozwijać szybkość i zwinność;
  • rozwijać cechy zespołowe;
  • wnoszą poczucie radości, wywołują pozytywne nastawienie przedszkolaków, dać wiarę w swoje umiejętności i możliwości.

Do podróżnika. Witajcie kochani, zapraszamy na sportową rekreację „Razem fajnie jest spacerować”

Przyjaźń jest dla nas darem z góry
Przyjaźń jest światłem w oknie;
Przyjaciel zawsze Cię usłyszy
Nie odejdzie nawet w tarapatach.

Ale nie każdemu jest dane
Wiedz, że przyjaźń istnieje na świecie,
Że łatwo jest żyć z przyjaciółmi
Więcej zabawy z nimi.

Kto chodził bez przyjaciela
Na drodze tego życia
Nie żył – istniał.

Prezenter: O czym był ten wiersz? (odpowiedzi dzieci)

I wiecie, jak zdobywać przyjaciół, chłopaki; Czy masz przyjaciół? (odpowiedzi dzieci)

Prowadzący: Jedźmy zatem dzisiaj do krainy „Sportu” i pokażmy sobie nawzajem, jak bardzo jesteśmy przyjacielscy i silni. Podzielmy się na dwie drużyny i rozpocznijmy rywalizację w kraju „Sportu”!

Święto sportu i zdrowia

Zaczyna się teraz.

Na boisko sportowe

Zapraszamy dzieci.

Jeśli chcesz być zręczny

Zwinny, szybki, silny, odważny,

Naucz się kochać skakanki, piłki, obręcze i kije

Nie zniechęcaj się, kiedy

Uderzaj w cel piłkami

Oto sekret zdrowia

Bądź zdrów!

Wychowanie fizyczne……

(dzieci w chórze - Witam)

Prowadzący: Zapraszam wszystkich do stania w dużym kręgu.(Dzieci stoją w dużym kręgu.)A teraz, chłopaki, złapcie się za ręce i uśmiechajcie się do siebie. Poczujcie ciepło swoich dłoni, powiedzcie sobie: „Witajcie!”. Teraz przyciśnij dłonie do serc i daj im ciepło swoich dłoni. I zaczynamy zabawę!

Witajcie, ręce - klaszcie, klaszcie, klaszcie(klaskanie),

Witam buty - góra, góra, góra(tupać)

Witajcie żaby - qua, qua, qua(galop w miejscu)

Witajcie kukułki - ku, ku, ku(połóż ręce na głowie i potrząśnij głową).

Witaj, mały szary zającu - hop, hop, hop(skoki)

Witaj cielę - mu, mu, mu(pochylają się do przodu, przykładają ręce do głowy, przedstawiając pośladki łydki),

Witaj śpiąca wrono - kar, kar, kar(trzepotanie rękami, naśladując trzepot skrzydeł),

Witaj, trenuj na peronie - choo, choo, choo(poruszaj się po okręgu, przedstawiając jadący pociąg).

Gospodarz: Zanim pokochamy

Konkurencja musi być dobra. Sugeruję zagranie w grę„Czyja drużyna zbierze się szybciej”.Na mój rozkaz rozbiegacie się po sali i gdy tylko usłyszycie gwizdek, każda drużyna ustawia się w kolumnę.

Prowadzący: Rozgrzewka, zawody czas zacząć.

Prowadzący: Pierwsza konkurencja nosi nazwę „Ball Race”

Dzieci stoją pojedynczo w kolumnie i rękoma podają piłkę dziecku stojącemu z tyłu, ostatni uczestnik podaje piłkę między nogami i gra kończy się, gdy pierwszy uczestnik podniesie piłkę do góry.

Prowadzący: druga konkurencja „Trafij w cel”

Członkowie drużyny muszą na zmianę wrzucać worki z piaskiem do kosza.

Kto rzuci najwięcej torebek, zostanie zwycięzcą.

Prowadzący: A teraz chcę sprawdzić, jak bardzo jesteś uważny. Gra „Znajdź swoje miejsce”

(Dźwięki muzyki, po jej zakończeniu dzieci odnajdują swoje miejsce i ustawiają się w szeregu)

Prowadzący:

Sugeruję, żebyście dużo odpoczywali i rozwiązywali zagadki o tematyce sportowej.

1. Słychać gwizdek – strzelił gola! Jak nazywa się gra? ... (piłka nożna).

2. Tak, pytanie było dość proste, teraz zadam je trudniejsze:

W grze jest krążek, kij, lód - gramy... (hokej).

3. Nawet starzec jest gotowy się z nimi uporać, w naszym szybkim, porywczym wieku, nie oczekujemy podpowiedzi - bez słów jest jasne, jak to się nazywa… (bieganie).

Prowadzący: trzeci konkurs"Hokej"

Dwie drużyny dzieci ustawiają się w kolumnach za linią startu. Przed każdą drużyną w pewnej odległości znajdują się bramy. Pierwsi gracze trzymają w rękach kij, krążek leży na podłodze. Na polecenie prezentera „Na start! Uwaga! Marsz!" pierwsi gracze wrzucają krążek do bramki kijem, przekazują atrybuty kolejnym zawodnikom i stają na końcu drużyny. Wszyscy pozostali gracze robią to samo.

Prowadzący : czwarte „Kręgi olimpijskie”

Dzieci są zbudowane w kolumnach. Obok ostatnich graczy na podłodze znajduje się 5 różnokolorowych obręczy. Ostatni gracz przewleka przez siebie obręcze jeden po drugim od dołu do góry i przekazuje każde kółko graczowi z przodu, który w ten sam sposób przewleka przez siebie obręcze i przekazuje je następnemu.

Prowadzący:

Kochani, powiedzcie mi, czym jest zdrowy tryb życia.

(Dzieci mówią o tym, czym jest zdrowy tryb życia:

utrzymuj ciało i ubranie w czystości;

  • ćwiczenia;
  • pamiętaj o chodzeniu i wykonywaniu pracy fizycznej na świeżym powietrzu;
  • jedz tylko zdrową i świeżą żywność;
  • pić czystą i świeżą wodę;
  • nie nabywaj złych nawyków;
  • nie mów ostrych słów;
  • grzecznie rozmawiać z rówieśnikami i dorosłymi.

Prowadzący:

Chłopaki, jesteście wspaniali, naprawdę wiecie, jak zdobywać przyjaciół, dbać o swoją przyjaźń, to czyni świat milszym! Cóż, nasze dzisiejsze spotkanie dobiegło końca, teraz zapraszamy wszystkich do odtańczenia „tańca przyjaźni”!

Czas zakończyć nasze sportowe wakacje,

Dzieci są zadowolone z sportowych wakacji

Będziemy krzyczeć do święta sportu: „Hurra!”

Ostatnia piosenka. Dzieci wychodzą z pokoju.


Rozrywka sportowa dla dzieci z grupy przygotowawczej „Yozhkin Sport”

Rozrywkę można także zorganizować wśród dzieci ze szkół podstawowych, na obozie letnim. W przedszkolu istnieje możliwość zaangażowania rodziców w zespoły. Najważniejsze, aby nie popełnić błędu przy wyborze aktorki do roli Baby Jagi: musi być wesoła, odlotowa, mobilna.
Cel: wprowadzanie dzieci w zdrowy tryb życia i sport poprzez zabawę
Zadania: przyczyniają się do rozwoju cech fizycznych dziecka
zachęcanie dzieci do zainteresowania się sportem
nadal doskonalić umiejętności pracy w zespole
Sprzęt: Chata Baby Jagi z dużego pudełka (spod lodówki, pralki; na twarz Jagi jest zrobione okno, po bokach przymocowane są uchwyty - Baba Jaga wchodzi do pudełka, trzyma je od wewnątrz, widać jej nogę) , 2 miotły, 2 wiadra, bramki z dostępnych materiałów, kulki z kolorowej basenu w dwóch kolorach, moździerz (można przewrócić moduł z miękkiej rurki), 4 obręcze, worek soku dla każdego uczestnika, nagrody według własnego uznania .

Postęp w rozrywce sportowej

Baba Jaga: Przez setki lat mieszkałem w chacie,
I nagle stara kobieta znudziła się.
Postanowiłem nie zadawać się z diabłem,
I lepiej zaprzyjaźnić się ze sportem!
Robi mi się gorąco
Rano oblewam się wodą.
Wykonuję zabiegi wodne
Nie jem dzieci
Żeby nie zepsuć figur.
Codziennie ćwiczenia
Nie siedzę ani dnia bez ruchu.
Sprawiam, że moja chata skacze
Przesuń nogi kurczaka.
Razem połamiemy kości!

ROZGRZEWKA:
Tup, tup, udka z kurczaka, (kroki w miejscu)
Biegnij, biegnij po torze. (biegnij w miejscu)
Dach, dach, nie skrzypi. (przechylenie głowy)
Przekręcasz rurę! (rotacja głowy)
Ty, chata, nie bądź leniwy,

Skręć w prawo, skręć w lewo! (przechyla)
Zakręć, moja chata, (kółko)
Nie bądź leniwa, moja starsza pani!

Baba Jaga: Zwróćmy większą uwagę na sport
zorganizujmy konkursy „Eżkin”!
Zręcznością zmierzymy się siłą,
Podzielmy się na dwie drużyny.

DZIECI SĄ PODZIELONE NA DWIE ZESPOŁY, BABA JAGA WYJDŹ Z CHATA

Baba Jaga:
- Aby nogi i plecy nie bolały
Polecam w odrętwieniu biegowym.
Machamy miotłą do prędkości -
Staniesz się zręczny w szybkości.
(Sztafeta (dla każdej drużyny potrzebne jest wiadro i miotła: lewa stopa jest w wiadrze, ręka trzyma łuk, miotła jest w prawej ręce, biegniemy do ściany i z powrotem, przekazujemy ekwipunek następny gracz)

Baba Jaga:
- Nasze lasy są gęste,
Nasze bagna śmierdzą.
Trzeba skakać po wyspach,
Zachęcam i Ciebie do nauki.
(bierze się dwie obręcze - „wyspę”, zespoły są transportowane z ich pomocą przez „bagno”)

Baba Jaga:
- Dobre dla oczu
„Paintball Eżkina”
W dużej stupie
Strzelamy gola!
(jedna drużyna otrzymuje czerwone piłki z suchego basenu, druga otrzymuje zielone piłki w proporcji po dwie piłki na zawodnika, gracze na zmianę wrzucają piłki do „stupy”, następnie dokonuje się zliczenia – ile piłek było w moździerzu)

Baba Jaga:
- W niedzielę zbieram przyjaciół,
Gramy w hokeja Ezhkin
Potrzebujemy miotły i piłki,
Chcesz spróbować, chłopcze?
(Sztafeta: każda drużyna otrzymuje miotłę i piłkę, bramka znajduje się przy przeciwległej ścianie, miotła musi doprowadzić piłkę do bramki (strzelić gola), następnie podnieść piłkę i biegać z powrotem, podać piłkę i miotła następnemu graczowi)

Baba Jaga:
Po sporcie
Nie cierpię bezczynności,
I warzę eliksir wiedźmy. (Wykonuje magiczne ruchy
Potrzebuję warzyw, owoców, dużej zamkniętej patelni)
Inne przydatne produkty
Eliksir jest na wszystkie dolegliwości
Od różnych dolegliwości i bólów.
Teraz cię nakarmię
Nie wyjdę głodny!
(Daje sok wszystkim dzieciom)

Baba Jaga:
I sprawić, że będziesz szczególnie szczęśliwy
Daję ci nagrody „Eżkina”!
Nagradzanie uczestników