خلاصه درس هنر با موضوع سال جدید. درس هنر باز "سال نو شاد". در شهر، در خیابان

مؤسسه آموزشی دولتی منطقه Sverdlovsk "مدرسه شبانه روزی Polevskaya، اجرای برنامه های آموزش عمومی اولیه اقتباس شده"

درس هنر باز در کلاس ششم با موضوع:

سال نو مبارک

فاتکولینا مارینا والریونا

معلم

رده صلاحیت I

Polevskoy 2015

موضوع درس: "سال نو مبارک"

اهداف:

    توسعه توانایی دیدن و انتقال در نقاشی ویژگی های مشخصه احساسات افراد؛

    کودکان را با تاریخ سال نو آشنا کنید, ظاهر نماد تعطیلات - درخت کریسمس، شخصیت های اصلی سال جدید - بابا نوئل و دختر برفی؛

    برای آموزش تفکر خلاق و کار بر روی ترکیبات.

    توسعه دهد: فانتزی، تخیل خلاق; ذوق هنری، حس زیبایی شناختی و درک زیبایی؛

    مطرح کردن: علاقه و عشق به هنر؛ طعم از طریق ترکیب حداقل رنگ ها، ایجاد یک خلق و خوی مثبت مثبت، لذت از کار. استقامت را پرورش دهید

تجهیزات:

    کامپیوتر، نمونه های طراحی، رنگ، قلم مو، آلبوم، کارت های رنگی، شکلک ها، میمون های بریده شده، مداد.

طرح درس

    توضیح مطالب جدید

    تکمیل کار

    خلاصه کردن

در طول کلاس ها

من. سازمان لحظه. بیان موضوع و هدف

سلام بچه ها! لطفا بشین. بیایید به یاد بیاوریم که در درس گذشته چه کشیدیم؟ چه کسی می تواند به من بگوید مجسمه چیست؟(طناب) امروز در ابتدای درس به شما کارت های رنگی نشان می دهم، رنگ ها را نام می برید و به خاطر بسپارید و در پایان درس 2 کارت را حذف می کنم و شما به من بگویید کدام رنگ ها از دست رفته است.

II. توضیح مطالب جدید در قالب داستان با عناصر گفتگو صورت می گیرد.

چه تعطیلاتی نزدیک است؟... و سال نو در چه زمانی از سال در کشور ما برگزار می شود و در چه تاریخی؟

موضوع درس امروز "کریسمس مبارک" است. ما باید سال نو را شاد، شاد، بازیگوش و حتی افسانه ترسیم کنیم.

آیا می دانستید که برای اولین بار سال نو در 1 ژانویه تنها در سال 1700 جشن گرفته شد؟

در دوران باستان، برای بسیاری از مردم، سال در بهار یا پاییز آغاز می شد. در روسیه باستان تا قرن پانزدهم، سال جدید از اول مارس آغاز می شد. آن را به عنوان تعطیلات بهار، خورشید، گرما، و انتظار یک محصول جدید ملاقات کرد. در سال 1700، تزار روسیه پیتر 1 فرمانی را برای جشن سال نو طبق عرف اروپایی - 1 ژانویه صادر کرد. پیتر از همه مردم مسکو دعوت کرد تا خانه های خود را با شاخه های کاج و صنوبر تزئین کنند. به نشانه یک اقدام خوب و آغاز قرن جدید، پس از شکرگزاری از خداوند و سرود نیایش در کلیسا، دستور داده شد."به افتخار سال نو، تزئینات را از درختان صنوبر درست کنید، کودکان را سرگرم کنید، از کوه ها سورتمه سواری کنید.

ساعت 12 صبح، پیتر 1 با مشعلی در دست به میدان سرخ رفت و اولین موشک را به آسمان پرتاب کرد. به نشانه تعطیلات ملی، آنها از توپ شلیک کردند و عصر، در آسمان تاریک، آتش بازی های رنگارنگ که قبلاً دیده نشده بود، درخشیدند. مردم شادی کردند، آواز خواندند، رقصیدند، به یکدیگر تبریک گفتند و هدایای سال نو را دادند.

اینگونه بود که سال نو به ما رسید، با تزئینات درخت کریسمس، چراغ ها، برف در سرما، سرگرمی کودکان در زمستان: سورتمه، اسکی، اسکیت، آدم برفی، هدایا ...

حدود سیصد سال پیش، مردم معتقد بودند که با تزئین درخت سال نو، نیروهای شیطانی را مهربان‌تر می‌کنند. نیروهای شیطانی مدتهاست که فراموش شده اند، اما درخت هنوز نماد تعطیلات سال نو است.

و چه کسی مسئول تعطیلات سال نو است؟

بابا نوئل چند ساله است؟

به نظرمان می رسد که این پیرمرد مهربان با ریش سفید برفی، دوست کودکان و حیوانات جنگل، مدت ها پیش مانند دیگر قهرمانان افسانه ها به سراغ ما آمده است. اما در واقع، او جوانترین شخصیت داستان پریان روسی است. بابا نوئل مهربان، نماد تعطیلات سال نو، او حدود 100-150 سال پیش شد. اما در زمان های قدیم، مردم روسیه داستان ها و افسانه هایی در مورد فراست گفتند - پیرمردی قوی و شرور، صاحب مزارع و جنگل های برفی که سرما، برف، طوفان های برفی را به زمین آورد. او را متفاوت می نامیدند: موروز، موروزکو، و اغلب، با احترام، با نام کوچک و نام خانوادگی: موروز ایوانوویچ. در آن روزها به ندرت هدیه می داد، برعکس افرادی که به قدرت او ایمان داشتند به او هدیه می دادند تا مهربانتر شود.

هنگامی که در روسیه شروع به جشن گرفتن سال نو در زمستان کردند، در شب 31 دسامبر تا 1 ژانویه، بابا نوئل شخصیت اصلی تعطیلات شد. اما شخصیت او تغییر کرد: او مهربان تر شد و شروع به آوردن هدایایی برای کودکان در شب سال نو کرد

و دومین شخصیت اصلی Snegurochka- افسانه ای و شخصیت، نوه ، همراه و دستیار همیشگی او.

بنابراین، مرسوم شد که سال نو را با شادی، لبخند و شادی جشن بگیرند!

کدام یک از چهره های پیشنهادی را می توان به شادی و نشاط نسبت داد? (لبخندهای روی تابلو، چند دانش آموز انتخاب می کنند).

آفرین بچه ها، آیا می دانید سال کدام حیوان می آییم؟(میمون) و کدام یک را دنبال می کنیم؟(بزها)

من به شما میمون های خنده دار می دهم، آنها شاد، شاد و آماده هستند تا به شما کمک کنند یک سال نو مبارک غیرمعمول افسانه ای را ترسیم کنید! اما آنها باید در مرکز نقاشی شما باشند و هر چیزی که می کشید باید به این مرکز متصل باشد!

حالا بیایید نمونه هایی از نقاشی ها را ببینیم(کامپیوتر، تصاویر) ، و شما قبلاً تصور می کنید که چه چیزی را روی برگه خود می کشید.

III . تکمیل کار

بر روی میز خود قلم مو، آلبوم و رنگ دارید، بیایید دوباره قوانین کار با این ابزارها را یادآوری کنیم.(رنگ نپاشید، قلم مو را در آب نگذارید، همسایه را هل ندهید، آرام و بی سر و صدا کار کنید).

فیزمنتکا (زیر ویدیو)

اکنون موسیقی سال نو را روشن می کنم تا حال و هوای شاد سال نو شما را حفظ کنم! در نقاشی ها سال نو مبارک را به تصویر می کشیم، شاید خودتان، شاید دوستانتان و شاید قهرمانان افسانه را بکشید. در خاتمه، کلاس را با کارهای شما تزئین می کنم!

IV. جمع بندی در قالب نمایشگاهی از آثار دانشجویی صورت می گیرد.

انعکاس: بچه ها امروز چی کشیدیم؟ امروز چه چیز جدیدی یاد گرفتی؟ چه سختی هایی داشتی؟

آیا کارت ها را به خاطر دارید؟ من قبلاً 2 کارت را حذف کرده ام، با دقت نگاه کنید، چه رنگ هایی از دست رفته است؟

درجه بندی.

فضای کار خود را مرتب کنید

کار با شما لذت بخش بود، ممنون از درس. من می خواهم برای شما آرزو کنم که فقط یک روحیه خوب و شاد به دیگران بدهید و سپس دیگران به همین ترتیب به شما پاسخ خواهند داد.

سادیوا ونرا گالینوروونا،

معلم هنر

MBOU "مدرسه متوسطه Bolshegondyrskaya"

"هنر". 1 کلاس
موضوع درس: درخت کریسمس.
نوع درس:درسی برای یادگیری مطالب جدید

تکنولوژی مورد استفاده: فناوری گفتگوی مشکل ساز.
هدف از درس.توسعه ادراک زیبایی شناختی از طبیعت و مشاهده از طریق انتقال ویژگی ها، اشکال و رنگ های مشخصه.

در طول کلاس ها

مرحله درس و اهداف آن - خب بچه ها، حواستون باشه، خفه شید.درس شروع می شود.همه ما عاشق کشیدن نقاشی هستیمشما فقط باید تماشا کنید!
- بچه ها لطفا بگید الان تو خیابون چه فصلیه؟-این موقع از سال رو دوست داری چرا؟ ابیاتی را که روی میزهای شما آماده شده است بخوانیم (بچه ها به صورت گروهی آیات می خوانند) - حدس بزنید تعطیلات که ما مشتاقانه منتظر بزرگسالان و کودکان هستیم.او در یک عصر زمستانی می آیدروی درخت شمع روشن کنید.او یک رقص گرد را شروع می کند.این یک تعطیلات است ... (سال نو).
به زودی، به زودی سال نو!عجله داره میاد!درهای ما را بکوبید:بچه ها سلام من با شما هستم

بدون چه چیزی غیرممکن است سال جدید را جشن بگیریم؟ - پس درس ما در مورد چه خواهد بود؟ (کشف دانش جدید). - هنگام کشف دانش جدید چه اقداماتی را انجام می دهیم؟ ("چیزی که نمی دانم؟"، "خودم راهی پیدا خواهم کرد")


-بچه ها لطفا به من بگویید مردم چگونه برای جشن سال نو آماده می شوند؟
- بدون چه چیزی غیرممکن است سال جدید را جشن بگیریم؟
چه مهمانی پیش ما آمد؟چقدر خوشگل و لاغرستاره ای بالا می سوزدو برف روی شاخه ها می درخشد،و تا اوج،همه در اسباب بازی و کراکر.
این مهمون چیه؟ (درخت کریسمس).موضوع درس ما درخت کریسمس است.بچه ها لطفا ببینید درخت کریسمس ما چه رنگی است؟
- قبل از اینکه شروع به رنگ آمیزی درخت کریسمس خود کنیم، چه کاری باید انجام دهیم؟(یاد بگیرید که رنگ ها را با استفاده از رنگ های اصلی مخلوط کنید، درخت کریسمس خود را رنگ کنید، فقط پس از آن درخت کریسمس را با اسباب بازی تزئین کنید).جلوی تو رنگهای اصلی 1) قرمز، آبی، زرد. 2) - رنگ هایی را انتخاب کنید که با آنها می توانید سبز شوید؟ چه رنگی از دست رفته است؟ ? زمانی که بخواهیم رنگ ها را با هم ترکیب کنیم، پاسخ دقیقی به این سوال خواهیم داد. - تصمیم بگیرید کدام رنگ را انتخاب می کنید؟ بودن هدف از درس. دریابید که آن چیست - درخت کریسمس؟شما قبلاً ایده هایی در مورد این درخت کریسمس شگفت انگیز دارید. - بگو "درخت کریسمس ما چیست؟" (سبز، کرکی، خاردار) - چ - برای پاسخ کاملتر و دقیقتر به این سوال، باید بدانیم درختان کریسمس چه سایه ای دارند؟ 1) 1) قرمز و زرد را مخلوط کنید. 2) قرمز و آبی را با هم مخلوط کنید 3) 3) زرد و آبی را مخلوط کنید 4) - برای کشف دانش جدید برنامه ریزی کردیم.

درس طراحی « درجه 2 2014


معما را حدس بزنید:

بیرون برف می بارد،

تعطیلات به زودی

سال نو.

چه اتفاقی افتاده است سال نو؟

این یک رقص دوستانه است

این خنده بچه های بامزه است

نزدیک تمام درختان کریسمس زیبا.

سال نو یعنی همین!

چه اتفاقی افتاده است سال نو؟

همه از قبل می دانند:

اینها پیپ و ویولن هستند،

جوک، آهنگ و لبخند.

معنای سال جدید همین است


یک بازی دیگر برای شما وجود دارد:

الان شروعش میکنم

من شروع می کنم و شما تمام می کنید

گروه کر، با هم پاسخ دهید!

  • سوزن های نرم و درخشان

روح سوزنی برگ از …….

یولکی!

  • شاخه ها به آرامی خش خش می کنند

مهره های روشن……………

بدرخش!


  • و اسباب بازی ها می چرخند

پرچم ها، ستاره ها………..

کلاپرها!

  • نخ های قلوه رنگارنگ،

زنگ ها، ………..

توپ ها!


  • مجسمه های شکننده ماهی،

حیوانات، پرندگان و ……….

دانه های برف!

  • ریش سفید و بینی قرمز

زیر شاخه ها پدربزرگ ………

انجماد!


  • و تزئین قسمت بالایی

آنجا مثل همیشه می درخشد

بسیار روشن، بزرگ

پنج بال………….

ستاره!

  • خوب، درخت، فقط یک معجزه!

چقدر زیبا، چقدر………

زیبا!


* اینجا آتش روی او روشن شد،

صدها ریز ………

چراغ ها!

* درها کاملاً باز هستند، درست مثل یک افسانه،

رقص گرد به سوی ………

رقص!










همه کسانی که ما را می شنوند، ما را می شناسند،

سال نو را به شما تبریک می گوییم!


برای شما آرزوی خوشبختی و موفقیت داریم

علاوه بر این سلامت باشید!


تعطیلات شاد، شاد،

اما مدرسه را فراموش نکنید!


مطالعه برای "4"، "5"،

در خانه به مادر کمک کنید!


ما آرزو می کنیم که هر خانه

او سرشار از صلح و گرما بود!


سال نو مبارک،

بچه ها!


منابع مواد:

  • انیمیشن - http://animashky.ru/index/0-6
  • معماهای مربوط به سال جدید - http://www.pozdrav.ru/novogodnie-zagadki-4.shtml
  • شعر در مورد سال نو - http://www.moi detki.ru/detyam/detskie_stihi/155-detskie_stihi_pro_novyy_god.html
  • آهنگ های سال نو - http://deti-burg.ru/pesni-2/detskie-pesni-pro-novyiy-god
  • نقاشی گام به گام بابا نوئل - http://www.solnet.ee/sol/026/ris_000.html





عقب به جلو

توجه! پیش نمایش اسلاید فقط برای اهداف اطلاعاتی است و ممکن است گستره کامل ارائه را نشان ندهد. اگر به این کار علاقه مند هستید، لطفا نسخه کامل آن را دانلود کنید.

اهداف درس:

آموزشی: آشنایی دانش آموزان با تاریخچه وقوع، انواع، اشکال کارت تبریک به عنوان شکلی از ارتباط بین افراد.

توسعه: شکل گیری توانایی کار بر اساس برنامه، توسعه تخیل هنری و خلاق دانش آموزان، توانایی های تحلیلی، بهبود مهارت های کاربردی.

آموزشی: پرورش حس رفاقت، توانایی کار تیمی، پرورش کمک متقابل، آموزش حفظ نظم در محیط کار.

تجهیزات:

برای معلم: چند رسانه ای. پروژکتور، کامپیوتر، نمونه کارت پستال، برنامه کاری برای هر گروه، برگه بررسی همتایان، کارت دانش جدید، قیچی، کاغذ رنگی، چسب، نشانگر، خودکار، رنگ، قلم مو، کاغذ طراحی،

در طول کلاس ها

I. لحظه سازمانی (1 دقیقه)

- سلام، بشین. بیایید همه مشکلات را پشت درهای کلاس رها کنیم، با احساسات خوب هماهنگ شویم و سعی کنیم دانش و مهارت های جدید به دست آوریم. (تصویر با چهره ای شاد به در ضمیمه شده است)

II. ایجاد انگیزه و تعریف موضوع طبق برنامه (3 دقیقه)

- بچه ها، به زودی یک تعطیلات سرگرم کننده در راه است. کدام؟ (سال نو)

- آیا قبلاً به این فکر کرده اید که چگونه به بستگان و دوستان خود تبریک بگویید؟ (ما هدیه می دهیم، اس ام اس می فرستیم، کارت پستال می دهیم و غیره)

- چگونه به فردی تبریک بگوییم اگر خیلی دور زندگی می کند؟ (برایش کارت پستال بفرستید)

بیایید طرح درس را بخوانیم و موضوع را مشخص کنیم.

طرح درس، بچه ها، پیش روی شماست:

  1. کارت پستال. ما در مورد او چه می دانیم؟
  2. ساخت کارت پستال به صورت گروهی
  3. ارائه کارت پستال.

(طرح درس توسط یکی از دانش آموزان خوانده می شود).

(معلم موضوع را روی تخته می نویسد.)

III. هدف درس (1 دقیقه)

بچه ها هدفمون از درس چیه؟ (چه کار کنیم؟ چه چیزی یاد بگیریم؟)

(ثبت هدف توسط معلم روی تخته سیاه).

IV. انگیزه، توسل به تجربه زندگی (2 دقیقه)

- بچه ها، شما در حال حاضر به اندازه کافی بزرگ شده اید، شما در کلاس ششم هستید و در زندگی خود، احتمالاً هر یک از شما بیش از یک بار کارت داده اید. درباره کارت پستال چه می دانید؟

- پیشنهاد می کنم توشه دانش خود را دوباره پر کنیم و به چند اسلاید نگاه کنیم. و در حین تماشای اسلایدها از شما می خواهم به سوالات کارت های دانش جدید پاسخ دهید. همه یک کارت و یک مداد بردارید، به طور خلاصه پاسخ ها را بنویسید.

  1. اولین کارت پستال چه زمانی ظاهر شد؟ (150-200 سال پیش)
  2. در چه تعطیلاتی و در چه سالی کارت پستال در روسیه صادر شد؟ (کریسمس 1898)
  3. چه نوع کارت پستالی وجود دارد؟ (سلام، تبلیغات، تجارت)
  4. گفته می شود چه کارت پستالی هایی "با روح ساخته شده اند"؟ (دست ساز)

V. بررسی ارائه (4 دقیقه)

کارت پستال - در لغت به معنای نامه سرگشاده است.

کارت پستال چه زمانی ظاهر شد؟

از موضع تاریخ - نه چندان دور: حدود 150-200 سال پیش. نحوه ظاهر شدن کارت پستال در هر کشور متفاوت بود.

انگلیسی ها می گویند که اولین کارت کریسمس با آنها در سال 1794 ظاهر شد. این کارت توسط هنرمند انگلیسی دابسون ساخته شد که به دوستش کارت داد. یک منظره زمستانی و یک صحنه خانوادگی در نزدیکی درخت کریسمس را به تصویر می‌کشید.

فرانسوی ها بدون تردید پاسخ می دهند که آنها بنیانگذاران کارت پستال هستند. در فرانسه، در طول جنگ فرانسه و پروس ظاهر شد. سربازان برای بستگان خود اخبار را روی کارت می نوشتند و پشت آن نقاشی می کشیدند.

و چینی ها در نظر خود باقی خواهند ماند: کارت پستال اختراع آنهاست.

در آستانه تعطیلات، صاحب خانه کیفی را نزدیک در آویزان کرد که روی آن نوشته شده بود «متاسفم نمی توانم آن را حضوری دریافت کنم». در این کیف باید کارت آرزوی خود را قرار دهید. در ابتدا، همه کارت ها فقط قرمز بودند.

در ابتدا، کارت پستال ها از خارج از کشور، عمدتا از آلمان، به روسیه آورده شد. اولین کارت پستال های داخلی برای کریسمس 1898 در سن پترزبورگ صادر شد.

اندازه کارت پستال از بزرگترین (فرمت A2) تا کوچکترین (40x60 میلی متر) متفاوت است.

در حال حاضر کارت پستال ها از مقوا ساخته می شوند، آنها همچنین از کاغذ رنگی و برجسته، کاغذ ردیابی، فویل و حتی شکلات استفاده می کنند.

در مورد هدف کارت پستال، اکنون می توانید نه تنها کارت پستال های تبریک، بلکه تبلیغاتی را نیز بیابید.

دست ساز - اینها کارت پستال هایی هستند که با دستان خود با استفاده از پارچه، چرم، گل های خشک، مواد معدنی ساخته شده اند. می گویند این کارت ها روح دارند.

با روح باز تبریک بگویید و یک کارت پستال در این امر به شما کمک می کند!

VI. تلفیق (1 دقیقه) - بررسی پاسخ ها.

VII. توضیح فرم و برنامه کاری ساخت کارت پستال. (1 دقیقه.)

امروز شما به صورت تصادفی در گروه ها نشسته اید. شما باید در یک تیم کار کنید و در یک تیم، همکاری و کمک متقابل مهم است. روی میزها جای خالی و برنامه کار.با تمرکز روی برنامه کاری، یک کارت پستال درست کنید و آن را تزئین کنید. در پایان کار، باید ساخته خود را ارائه و محافظت کنید. روی ساعت تمرکز کنید، زمان کار 18 دقیقه است.

هشتم. کار گروهی (18 دقیقه) تمیز کردن محل کار پس از اتمام کار (1 دقیقه)

IX ارائه و ارزیابی توسط دانش آموزان در کارت ارزیابی متقابل و توسط معلم. (8 دقیقه)

از هر گروه یک نماینده می خواهم که با یک کارت پستال به هیئت بیاید و کار خود را ارائه دهد. یک گروه کارت پستال خود را ارائه می دهند، در حالی که گروه های دیگر امتیاز می دهند روی کارت ارزیابی

- دوست دارم نمرات خودم را کنار نمرات شما بگذارم. من فکر می کنم که کارت پستال ها برای هر گروه فوق العاده بود، همه خیلی تلاش کردند و بنابراین من برای هر گروه "5" قرار دادم.

X. تعمیم (1 دقیقه)

- در ابتدای درس هدف گذاری می کنیم. به نظر شما ما آن را کامل کردیم؟

XI. تکالیف (1 دقیقه)

- به این سوال فکر کنید: یک کارت پستال چه شکلی می تواند داشته باشد؟ در آلبوم چندین طرح از کارت پستال با اشکال مختلف بکشید.

XII. بازتاب (1 دقیقه)

- علاقه داشتی؟

- چه چیز جدیدی یاد گرفتی؟

- با چه مشکلاتی مواجه شدید؟

- کار کردن با شما لذت بخش بود، با تشکر از درس. من می خواهم برای شما آرزو کنم که فقط روحیه خوبی به دیگران بدهید و سپس دیگران نیز به همین ترتیب به شما پاسخ دهند.

کتابشناسی - فهرست کتب:

  1. بوگاتیوا Z.A. کاردستی های کاغذی شگفت انگیز. م.: روشنگری، 1992
  2. Pereverten G.I. هواپیماهای ساخته شده از کاغذ. م.: روشنگری، 1983
  3. مواد برنامه - روشی. هنر نمرات 5-9/کامپیوتر در مقابل. کوزین، V.I. سیروتین. - M.: Bustard، 1998
  4. روستوفتسف. N.N.، ترنتف A.E. توسعه توانایی های خلاقانه در درس نقاشی. - م.، 1976
  5. مجلات «هنرمند جوان»

منابع اینترنتی مورد استفاده:

خلاصه درس فعالیت هنری (پایه چهارم) هدیه ای برای سال نو.

پانل سال نو "Bullfinch"


بستیک ایرینا ویکتورونا، مربی KSU "مدرسه شبانه روزی ویژه (اصلاحی) منطقه ای برای کودکان دارای آسیب شنوایی"، جمهوری قزاقستان، منطقه قزاقستان شمالی، پتروپاولوفسک
شرح:خلاصه درس فعالیت بصری برای مربیان و معلمان سطح ابتدایی مدارس اصلاح و تربیت، برای دانش آموزان - نقص شناسان در نظر گرفته شده است.
هدف:تولید پانل سال نو "Bullfinch".
وظایف:
آموزشی- بهبود مهارت های کار با پلاستیک، تکرار و تثبیت دانش دانش آموزان در موضوع: "پرندگان زمستانی".
آموزشی- القای علاقه به این نوع کار و دقت، القای ذوق زیبایی شناختی، عشق به حیات وحش.
تصحیح-در حال توسعه- برای توسعه توانایی های خلاقانه در کودکان، تخیل، توسعه مهارت های حرکتی خوب، توسعه گفتار دانش آموزان در طول کلاس.
تجهیزات:بشقاب پلاستیکی، الگوی گاومیش، پلاستیکین، لاک های ناخن بی رنگ و نقره ای، پولک های پولک، چسب PVA، دکور سال نو (دانه های برف، درختان کریسمس).
مطالب سخنرانی:پانل ها، پرندگان زمستانی، یخبندان، پولک دوزی، دکور سال نو.
پیشرفت درس:
1. لحظه سازمانی.
- هدفونت را بگذار - هدفونم را گذاشتم.
- چیکار کردی)؟ - هدفونم را گذاشتم.
- دستگاه ها را گذاشتم.
- چطور می شنوید؟ - خوب می شنوم.
- امروز چه روزی از هفته است؟ - چهار شنبه.
- چه خواهیم کرد؟ - اختراع
2. گفتگوی مقدماتی.
- ما به سوالات پاسخ خواهیم داد، صحبت خواهیم کرد.
کار صفحه نمایش.
- آمانگلدی. - من اینجا هستم.
- الان چه فصلی است؟ - فصل زمستان است.
- آلینا. - من اینجا هستم.
- چه ماهی است؟ - دی ماه است.
گفتگوی نقاشی


- به تصویر نگاه کن. این چه کسی است؟ - پرنده ها.
- این پرنده ها چیست؟
- پرندگان زمستان گذران
- به چه پرندگانی زمستان گذر می گویند؟
- پرندگانی که برای زمستان می مانند.
- پرندگان زمستان گذران را نام ببرید.
- پرندگان زمستان گذران عبارتند از: جغد، زاغی، گیوه، گنجشک، کلاغ، گاو نر، دارکوب.
پرندگان در زمستان چه می خورند؟
- توت و دانه می خورند.
- آیا می دانید کدام پرندگان زمستان گذران زیباترین هستند؟

خیر
شما را به حل یک معما دعوت می کنم.
رمز و راز
چه نوع پرندگانی؟ نه جوانان
سینه قرمز مایل به قرمز، سوزاندن.
پرندگان روی برف نشسته اند
این پرندگان…

- گاو نر


- درسته بچه ها. اینا آدم برفی هستن به نظر شما چرا گاو نر را زیباترین پرنده زمستانی می نامند؟
پاسخ های کودکان
- درست. آنها یک رنگ روشن و زیبا دارند. بچه ها، به نظر شما چرا به این پرندگان گاو نر می گفتند؟
پاسخ های کودکان
- به این پرندگان گاو نر می گویند زیرا با اولین برف به سمت ما می آیند. بچه ها، آیا گاو نر در شمال قزاقستان زندگی می کند؟
- آره.
- و کدام یک از شما گاو نر را دیدید؟ به من بگو.
پاسخ های کودکان
شارژ صوتی
- ما با صدای بلند و واضح خواهیم خواند.
سریع تمام شود
به آدم برفی ها نگاه کن!
رسید! رسید!
گله با کولاک مواجه شد،
بینی قرمز یخبندان
برایشان خاکستر کوهی آورد.

- آفرین بچه ها. خوب خواندی و حرف زدی
- به زودی چه تعطیلاتی خواهد بود؟
- سال نو.
- تعطیلات سال نو مورد علاقه ما نزدیک است. و در شب سال نو قرار است ... (هدیه) بدهد. و امروز ما یک هدیه برای والدین شما خواهیم ساخت - پانل سال نو "Bullfinch".


3. قسمت اصلی.
- برای کار به چه چیزی نیاز داریم؟
- پلاستین، شابلون گاومیش، چسب، بشقاب، لاک و پولک.
- برنامه کار اینجاست.
1. یک الگوی گاومیش و پلاستیکین بردارید.
پشت گاو نر چه رنگی است؟
- مشکی
- سینه گاو نر چه رنگی است؟
- قرمز روشن.
- پلاستین قرمز و مشکی را روی قالب گاو نر بمالید.
- از پلاستیکین سفید و سیاه یک چشم درست کنید.
- (الف) گاومیش ساختم.
2. سینه گاو نر را با پولک های قرمز و پشت و دم را با پولک های مشکی تزئین کنید. بال را با پولک های مشکی مشخص کنید.
- (الف) گاومیش را با پولک دوزی تزئین کردم.
3. گاومیش را با لاک بی رنگ بپوشانید و روی بشقاب بچسبانید.
- با دقت کار کنید
- (الف) گاومیش را در بشقاب چسباندم.
4. ما یک شاخه روون درست می کنیم. پلاستیکین قهوه ای را بردارید و یک سوسیس کوچک را باز کنید. آن را به بشقاب وصل کنید. این یک شعبه است. از پلاستیک سیاه دو پنجه درست کنید. پلاستیلین قرمز را بردارید و توت های روون درست کنید.
- من (الف) شاخه ی روون ساختم.
- توت های روون را با پولک های قرمز تزئین کنید.
- توت ها را با پولک دوزی تزئین کردم.
- به شاخه روون لاک نقره بزنید. یخبندان خواهد بود.
- (الف) یخ زدم.
- ما استراحت خواهیم کرد. بلند شو
Fizminutka "گاو نر".
به شاخه ها نگاه کن (دست ها به دو طرف خود سیلی می زنند)
گاومیش در تی شرت قرمز. (سینه ها را نشان دهید)
پرها پخش شدند. (دستها کمی به طرفین)
غرق شدن در آفتاب. (انگشتان را تکان دهید)
سرشان را می چرخانند، می چرخند. (سر به راست و چپ می چرخد)
آنها می خواهند پرواز کنند. (در یک دایره بدوید و دستان خود را تکان دهید)
خس! خس! پرواز کن!
- بشین
5. ما پانل خود را تزئین می کنیم. دکور سال نو - دانه های برف و درختان کریسمس را بردارید و آن را روی یک بشقاب بچسبانید.
- من (الف) دانه های برف و درختان کریسمس را روی یک بشقاب چسباندم.
- پانل سال نو ما آماده است.
4. گفتگوی پایانی
- چیکار کردیم؟
- ما یک پانل سال نو "Bullfinch" ساختیم.
چه کار فوق العاده ای انجام دادی آفرین بچه ها همه یک کار منظم و زیبا انجام دادند. پنل سال نو خود را به چه کسی تقدیم خواهید کرد؟
پاسخ های کودکان
- هدفون را بردارید.
- هدفونمو در آوردم.
- میز خود را مرتب کنید. تو می تونی استراحت کنی.